TopStar

4. března 2014 16:23

Známý herec nafackoval radnímu a skončil sám v nemocnici

Padla facka, padla na magistrátu... To je asi tak nejvýstižnější popis situace, která se odehrála na magistrátu Ústí nad Labem, kde se jednalo o zrušení Činoherního ďivadla v současné podobě a založení nového. Ruka a nervy ujely herci Jiřímu Maryškovi.

A nebyla to žádná selanka, protože zasahovala policie. Použila donucovací prostředky, takže podle běžného postupu byl Maryško převezen na kontrolu do nemocnice, aby bylo vyloučeno, že utržil nějaké zranění. (informaci přinesla ČTK).

Maryško uštědřil facku předsedovi správní rady divadla Eichlerovi těsně po jednání o budoucnosti divadla.

Činoherní klub Ústí nad Labem v současné podobě zanikne a bude založeno divadlo nové. S tím však řada osobností nesouhlasí, spor je složitý a vyvolává velké emoce. Na stranu divadla se postavily i přední osobnosti hereckého světa – například Ivan Trojan, který má na Ústí silnou vazbu. Ústeckého divadla se zastalo i Národní divadlo.

"Dnešní problém Činoherního studia v Ústí nad Labem je problémem všech regionálních veřejných divadel v Česku," uvedl před několika dny umělecký šéf činohry Národního divadla Michal Dočekal. "Prakticky všechna divadla u nás se potýkají s problémem závislosti na momentální politické reprezentaci a s tím spojené otázce financování."

Město má však v rukou silné argumenty a současnému divadlu zřejmě vypoví nájemní smlouvu.

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také