TopStar

27. února 2019 12:00

Markéta Škorňová

Zpěvačka Shakira musí před soud: Důvodem jsou daňové úniky

Daňové úniky ve výši stovek milionů korun má na krku kolumbijská zpěvačka Shakira, která se 12. června musí dostavit před katalánský soud, kde své „aktivity“ bude muset vysvětlit. Informace přinesl server Daily Mail.

Ach ty daně. Vypadá to, že trápí i takovou hvězdu, jakou je kolumbijská zpěvačka Shakira. Ta byla katalánským soudem nařčena, že v době, kdy s manželem (fotbalistou klubu FC Barcelona Gerardem Piqué) měla trvalý pobyt právě v Barceloně, neplatila daně.

Jak neplacení daní, tak i spolupráci se sítí společností v daňovém ráji zpěvačka rezolutně odmítá. Ale katalánská prokuratura na to má jiný názor. Podle ní v letech 2012 až 2014 měla povinnost platit daň z příjmu a z majetku, protože tam pobývala více než 183 dní z daného roku.

Podle Shakiry však v té době měla být daňovým poplatníkem na Bahamách. Jenže jak se zdá, tak úředníci se na hvězdu pořádně připravili a prozkoumali snad vše, aby měli co nejvíce důkazů, že Shakira v daných letech opravdu v Barceloně žila.

Přes 370 milionů. To je částka, kterou má zpěvačka dlužit za neplacení daní. Šanci obhájit se před soudem bude mít letos 12. června, tak uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.

Uklidňovat se může tím, že v tom není sama. Z neplacení daní byl v minulosti obviněn například fotbalista Cristiano Ronaldo nebo Lionel Messi.

Sdílejte článek
Štítky Shakira zpěvačka daně

Přečtěte si také