Co o člověku prozradí barva očí?

Oči jsou oknem do duše. Tak tuhle větu slyšel každý z nás už tolikrát. Ovšem považujeme ji za klišé. Vědci však přišli s novou studií, která tuto větu potvrzuje.

Švédové studovali povahu a duhovku 428 lidí. Zjistili, že barva očí je ovlivněna stejnými geny, které tvoří naše čelní laloky. Studie tak dokázala, že lidé se stejnou barvou očí mají podobné vzorce chování.

Co o vás prozradí barva očí?

Čokoládové oči

Člověk s touto barvou očí je rozený vůdce. Je tajemný a mlčenlivý. Lidé tyhle lidi obecně berou za velmi příjemné. Lidé s tmavýma očima mají nižší předispozice k alkoholismu díky melani. Jsou lepší ve sportech.

Modré oči

Lidé s modrou duhovkou mají velkou psychickou i fyzickou sílu, která není na první pohled viditelná. Lidé modrooké vnímají často negativně a nedávají jim příliš šancí k poznání. Působí slabě, plaše, egoisticky a nevěrohodně, ale opak je pravdou. Modroocí lidé bývají méně otevření. Ukazuje se, že modrooké ženy zvládají bolest při porodu lépe než ty tmavooké. Zároveň tyto ženy mají nižší riziko poporodních depresí. Jednoduše modroocí lidé líp zvládají stres.

Šedé oči

Šedé oči jsou velmi vzácné, většinou se jedná o variaci modrých očí. Lidé se šedivou duhovkou bývají ostražitější a starostliví.

Hnědé oči

Lískooříškové oči mění barvu mezi hnědou a zelenou. Jedná se o lidi spontánní, nezávislé. Nejedná se o submisivní jedince.

Zelené oči

Zelenoocí lidé bývají přitažlivější. Jsou stejně tak jako hnědoocí příjemní a dominantní. Jedná se o soběstačné jedince, kteří jsou mnohdy nepředvídatelní.

Sdílejte článek
Štítky duhovka

Přečtěte si také