NÁVOD: 5 věcí, o kterých byste měli mluvit na prvním rande. Úspěch zaručen!

Věda opět ví, jak na to.

Taky býváte při prvním rande nervózní? Co si vzít na sebe, o čem mluvit, o čem naopak raději rozhodně nemluvit a hlavně jak udělat co nejlepší dojem? Pokud se budete držet následující pětice tipů, určitě nedopadnete špatně!

1. Bavte se raději o cestování než o filmech.

Filmy jsou použitelné konverzační téma, ovšem přece jen si asi nic moc objevného neřeknete. Zato cestování je mnohem osobnější téma a vypovídá hodně o vašich zkušenostech, zálibách i ambicích. Podle výzkumů mají dvojice, které se na prvním rande baví o cestování, dvakrát vyšší šanci na další schůzku oproti těm, kteří zůstanou u filmů. Zkuste to!

2. Způsob rozhovoru je stejně podstatný jako jeho obsah

Nebuďte sobci a nesnažte se strhnout pozornost jen na sebe. Ani opačný extrém, tedy role nemluvného posluchače, není ideální. Snažte se najít rovnováhu a přiměřeně na sebe reagujte.

3. Nebojte se odhalit pár tajemství

Chcete s vaším objevem další schůzku? Pak musíte zabodovat především na rovině emocí. A ty fungují dobře v kombinaci s osobními prožitky, názory a zkušenostmi. Nebojte se trochu otevřít, váš protějšek to jistě ocení. Zato povrchní konverzace udělají dojem na málokoho.

4. Kontroverzní témata fungují

V podobném duchu je i další rada. Když se vytasíte s neobvyklým názorem či kontroverzním tématem, jen tak zapomenuti nebudete. Ale samozřejmě všeho s mírou!

5. Jak zjistit, zda máte šanci skórovat

Zajímavost na závěr - vědci zjistili, že lidé, kterým chutná pivo, se s vámi o 60 procent pravděpodobněji vyspí už na prvním rande. A to prý platí pro muže i ženy. Takže otázkou ohledně vztahu k pivu nic nezkazíte!

A víte, co o vašem případném vztahu prozradí polibky? Podívejte se:

Sdílejte článek

Přečtěte si také