Sex a vztahy

22. listopadu 2016 11:52

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Jaká je NORMÁLNÍ velikost penisu? A při jaké délce můžete uvažovat o prodloužení? Máme odpovědi

Otázka, která zajímá snad každého muže. Vědci se proto touto otázkou nepřestávají zabývat a pak vznikají třeba mapy s průmernými velikostmi penisu podle států.

Nová studie z Velké Británie přinesla následující výsledky. Průměrná délka penisu při erekci se pohybuje mezi 12 a 16 centimetry. Obvod je pak zhruba 12 centimetrů. V klidovém stavu je velikost pochopitelně menší, průměr začíná na 7 centimetrech a končí na 10. Obvod je někde mezi 9 a 10 centimetry.

Existují i extrémy, třeba zhruba 0,6 procenta mužů má mikropenis. Tato porucha je způsobena nestandardním vývojem plodu v těle matky. Ačkoli je počet mužů trpící touto poruchou nízký, až 45 procent zástupců silnějšího pohlaví se domnívá, že má moc malý penis. Ženy jsou k chloubám svých partnerů schovívavější a nedostatečná velikost obtěžuje jen 15 procent žen.

Ale jsou ještě horší věci, než mít malý penis, třeba tenhle muž může být rád, žemá vůbec nejaký po tom, co si na něj nasadil erekční kroužek, který pak nešel dolů. Více v galerii:

Pod kolik centimetrů se prodlužuje?

Muži to mají složitější než ženy. Zatímco ženy si mohou prsa nechat zvětšit poměrně snadno, muži kvůli zvětšení penisu podstupují různé procedury s nejasným výsledkem. Podle časopisu The Journal of Urology, který vychází v USA od roku 1917, mohou muži uvažovat o zvětšení pouze, pokud mají penis menší než 4 centimetry v klidovém stavu a menší než 7,6 centimetrů při erekci. Nicméně třeba britský systém veřejného zdraví prodlužování penisu nedoporučuje vůbec. Takže je možná lepší se soustředit na to, aby se i s malým kašpárkem dalo sehrát pořádné divadlo.

Sdílejte článek
Štítky Velká Británie erekce penis USA

Přečtěte si také