Sex a vztahy

17. května 2016 13:33

Tereza Javorová

ŠOK: Španělé mají novu zábavu. Hrají sexuální ruletu, ve které je jeden člověk HIV pozitivní

Při téhle hře jde doslova o život. Ve Španělsku se ale při ní výborně baví. Ten, kdo ale dostane HIV se nejspíš moc nesměje...

Takzvaná sexuální ruleta spočívá v tom, že skupina lidí uspořádá swingers párty, na které je však jeden člověk HIV pozitivní. Musíte si tak dobře vybírat, s kým budete mít sex a jestli náhodou ta či onen není HIV pozitivní. V tom prý vězí celé vzrušení, že si užíváte sex, ale pod oblakem smrtelného nebezpečí.

Lékaři v Barceloně jsou však zděšení. Nárůst HIV nakažených v poslední době enormně vzrostl. Je pravda, že sexuální ruleta se nejvíce uchytila v gay komunitě a nejvíce nakažených je právě homosexuálů. Podle lékařů lidé ztratili strach z viru HIV a neuvědomují si, že od něj je jen krůček ke smrtelné nemoci AIDS.

Lidé však tak hloupí nejsou, že by se riziku přímo vystavovali. Některé párty byly přejmenované na "modré večírky", protože si před nimi lidé vezmou silné protivirové léky, díky nimž se virem HIV nenakazí. Je ale velmi nezdravé medikamenty brát, pokud člověk v sobě žádný virus nemá.Sexuální ruleta se poprvé objevila v Srbsku, kde se rozšířila mezi místní zlatou mládeží z bohatých rodin. Mládež se evidentně musela hodně nudit.

Sdílejte článek

Přečtěte si také