Sex a vztahy

5. listopadu 2015 15:03

redakce Prima Lajk

VĚDCI ZJISTILI: Podvedla vás jednou? Podvede vás znovu! Mají to v genech, s předpoklady k podvádění se už rodíme

Udělá to zas! Možná, tedy skoro určitě. Jenže za to nebude moct. Vědci zjistili, že lidé s dlouhou variantou genu dopaminového receptoru podvedli svoje partnery v 50 procentech případů. Lidé s krátkou variantou nedosáhli ani na 25 procent.

Dopamine je hormon, který spouští pocit uvolnění nebo rozkoše, takže nás hodí do pohody, když si zasportujeme, dobře se najíme, nebo máme orgasmus. Asi se nebudete na prvním rande ptát, jestli má dotyčný nebo dotyčná dlouhou či krátkou variantu genu, ale časem to asi zjistíte.

Další hormon vasopresin se zase objevuje ve vyšší koncentraci u monogamních lidí. Vědci tedy dostali tenhle hormon do žil polygamních zvířat. Najednou z nich byli věrní tátové a mámy. Je ale dost nepravděpodobné, že si věrnost partnera či partnerky pojistíte jednou injekcí vasopresinu…

Jenže ani genetika nemusí znamenat, že máte vyhráno a můžete se vymlouvat na svoje sexuchtivé geny, když na vás nějaká ta avantýra praskne. Nejméně se podvádějí partneři, kteří vydělávají podobné peníze. Pokud muž vydělává mnohem víc, je téměř jasné, že bude podvádět. Podobně je to s lidmi, kteří si z minulých vztahů táhnou nějakou emocionální zátěž, nebo svou či svého ex podvedli s vámi…možná totiž skončíte stejně!

Sdílejte článek

Přečtěte si také