Videa

22. března 2015 17:50

Ivana Nádvorníková

VIDEO: Multifunkční Dara začala navrhovat oblečení!

Dara Rolins si – po odskoční do role designérky nábytku – nedávno vyzkoušela také roli módní návrhářky. Zpěvaččina charitativní kolekce je určená pro maminky a jejich ratolesti.

Výtěžek poputuje nadaci, která pečuje o pacienty s nemocí motýlích křídel. „Dělám to lehce, pozvolna. Mikinu, kterou mám na sobě, už někdo vymyslel přede mnou, ale… logo – a nápad spojit oblečení s charitou – to byl můj originální nápad,“ říká zpěvačka a dodává, že tahle práce se jí opravdu moc líbí.

Dařina první kolekce se jmenuje slovensky Ver mi (věř mi) podle jedné z jejích písniček, kde se zpívá: Věř mi, když chceš dostat, musíš nejdřív dát. A tak se podle ní taky zařídila.

Dara je módní guru a oblečení rozumí jako málokdo,“ říká o zpěvačce herečka Jitka Čvančarová, která je patronkou nadace poporující děti s tímto vzácným onemocněním. Jak si známá zpěvačka se svou první kolekcí poradila? Podívejte se na video.

Co je nemoc motýlích křídel?

Touto vzácnou chorobou trpí v Česku asi 200 lidí. Jejich pokožka je křehká právě jako motýlí křídla. Na kůži se pak vytvářejí bolestivé puchýře. U některých pacientů k tomu stačí třeba jen nevhodné oblečení, chůze, sezení, nebo když je vezme maminka do náručí. Toto onemocnění často představuje bohužel nekonečnou bolest a utrpení, které často končí smrtí.

Iv

Mohlo by vás ještě zajímat:

Další videa najdete ZDE.


Přečtěte si také