Kdy jsou muži agresivnější? 1
Autor: istock.com Kdy jsou muži agresivnější? 1

ODHALENO: Nová studia ukázala, kdy jsou muži nejvíce agresivní. Překvapí vás, co to způsobuje

rd. Publikováno: 17.01.2023
Kdy jsou muži nejvíce agresivní?

reklama

Možná už jste si někdy všimli, že když se žena objeví v pánském kolektivu, je rázem obletovaná a je jí věnováno plno pozornosti. Je to dáno tím, že pánové spolu mají nutkání přirozeně soupeřit. Jakmile se ale mužů v takové situaci ocitne víc, může se jejich galantní chování rychle proměnit v něco daleko horšího.

Antropolog Ryan Schacht a jeho kolegové z univerzity v Utahu teď totiž přišli s novou studií, podle níž souvisí agresivní chování mužů s tím, jestli se v jejich okolí objevuje více či méně žen. Porovnali totiž počty mužů a žen v různých regionech spolu se zprávami o kriminalitě a následně z vytažených dat zjistili, že v oblastech, kde ženy převažovaly nad muži, bylo mnohem víc zločinů souvisejících se sexem než na místech, kde naopak muži převažovali nad ženami.

 „Když je žen hodně, muži se chovají jako utržení ze řetězu a mají větší zájem o vícenásobné, promiskuitní vztahy, dále se ochotněji vrhají do riskantních situací a snaží se hlava nehlava odstranit konkurenci,“ uvedl vedoucí studie s tím, že pánové mění své chování tak, aby vyhovovalo daným podmínkám „nabídky a poptávky“.

vztahy

ODHALENO: 8 projevů, kterými chlap dává najevo, že jsi pro něj ta pravá. Které to jsou?

reklama