Sex a vztahy

3. srpna 2020 15:27

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: 5 největších výhod orgasmu, které ještě neznáte! Vážně vám pomůže rychle zhubnout?

Sex je skvělý a má nesporně pozitivní účinky na naše tělo. Dnes si povíme něco také o výhodách dosáhnutí orgasmu.

Vědci naznačují, že orgasmus neslouží jen k potěšení, ale může pomoci ulevit od bolesti anebo pomoci s úbytkem hmotnosti. Podle sex expertky Kate Taylor existují tyto hlavní benefity, které může orgasmus poskytnout.

1. Úleva od bolesti

Endorfiny uvolňované během orgasmu přirozeně zmírňují bolest. Ve skutečnosti je účinek tak silný, že i pouhé přemýšlení o sexu může zvýšit vaši toleranci vůči bolesti. Sex před menstruací také může pomoci ženám s křečemi, které mívají. Pomáhá prý také na bolesti hlavy či kloubů.

2. Hubnutí

Orgasmus spaluje jen dvě nebo tři kalorie, ale všechny se sčítají. Pokud chcete, aby byl účinek na snížení hmotnosti co nejlepší, zvolte pozice, kdy musíte vynaložit značné fyzické úsilí. Sex prostě spaluje kalorie a rozhodně je dobré ho do svého života zařadit.

3. Inteligence

Sex vás ve skutečnosti může učinit inteligentnějšími. Alespoň dočasně. Výzkum zjistil, že pravidelný sex generuje více buněk v oblasti hippocampu v mozku, oblasti, která zpracovává uchování paměti a informací, a ve skutečnosti zvyšuje vaše IQ o několik bodů. Účinek však nastoupí až tehdy, když máte pravidelný sex. Předchozí studie však také zjistily, že čím inteligentnější jste, tím méně sexu máte.

4. Imunitní systém

Čím častěji orgasmus, tím lépe je vaše tělo schopné bojovat s infekcí. V roce 2004 vědci zjistili, že lidé, kteří měli sex třikrát nebo víckrát týdně, měli o 30 procent vyšší hladinu imunoglobinu-A (protilátky proti nemocem) než ti, kteří jej měli pouze dvakrát týdně či méně.

5. Délka života

Těch pár blažených vteřin orgasmu může dokonce prodloužit váš života. Studie zjišťovala u mužů středního věku, jak často mají orgasmus během jednoho týdne, a poté tento výzkum o deset let později odborníci zopakovali. U mužů, kteří vyvrcholili dvakrát nebo vícekrát týdně, bylo zjištěno, že mají o 50 procent nižší riziko úmrtnosti než méně aktivní muži. Další studie také zjistila, že ženy, které mají pravidelný sex, žijí déle.

Sdílejte článek
Štítky Sex vztahy orgasmus

Přečtěte si také