Sex a vztahy

25. září 2020 15:48

brejsova.t@gmail.com

7 znamení, že máte šťastný vztah, i když si to okolí nemyslí. Splňujete některý z těchto bodů?

Je zcela přirozené, že lidé čas od času pochybují, zda je jejich vztah takový, jaký „by měl být“. Často dáme i na názory ostatních lidí, kteří na váš vztah mohou mít negativní pohled. Poslechněte však svůj instinkt, vy sami musíte vědět, zda jste spokojení.

Těchto sedm znamení vám dokáže, že váš vztah je naprosto v pořádku, i když se to nemusí na první pohled zdát.

1. Často jste spolu potichu.

Když jste spolu, nemusíte spolu mluvit úplně pořád. Doktor Roni Beth si myslí, že páry, které spolu dokážou být a sedět vedle sebe v tichosti a dělat si své vlastní věci, mají velmi zvláštní, ale silné pouto.

2. Na dovolenou jezdíte zvlášť.

Počet lidí, kteří jezdí na dovolené bez svých partnerů neustále roste, přičemž jedna třetina Američanů připustila, že rádi chodí na výlety samostatně. Sólo dovolené mohou dokonce váš vztah posílit. Pokud se se svým partnerem opravdu milujete, budete si chybět a o to víc se na sebe budete těšit.

3. Máte různé koníčky a názory.

Odborník Max White tvrdí, že lidé příliš nadhodnocují váhu podobných zájmů mezi partnery. Dle jeho názoru mohou společné koníčky jen pomoci lidem ignorovat jejich problémy a uměle prodlužovat vztah, který není životaschopný. Psycholožka Diane Barth si myslí, že většina lidí potřebuje naopak někoho jiného, aby se mohli navzájem obohacovat a učit novým věcem.

4. Spíte odděleně.

Pokud spíte odděleně, protože jeden z vás v noci chrápe a druhý se kvůli tomu nevyspí, děláte dobře. V dnešní době spí stále více párů odděleně a není nic důležitějšího než zdravý a klidný spánek.

5. Nemáte děti.

Ačkoli se na to okolí může tvářit všelijak, nemá na to absolutní právo. Pokud s tím oba partneři souhlasí, je to naprosto v pořádku. Někteří psychologové se dokonce shodují na tom, že jsou bezdětné páry mnohdy šťastnější.

6. Často se hádáte.

Někdy se lidé prostě hádají, není to nic příjemného, ale je to přirozené. Konflikty mohou být dokonce pro zdravý vztah dobré, protože dávají prostor pro zlepšení. Je však důležité umět hádky ukončit slušně a dokázat uznat svou chybu.

7. Partner netráví čas s vaší rodinou.

Pokud spolu vaši rodiče a partner dobře vycházejí, je to skvělé. Mnohem méně příjemné je však to, pokud se nemají v lásce. Nemusí spolu trávit mnoho času, ale musí se vzájemně respektovat a neurážet se.


Přečtěte si také