ODHALENO: 8 jednoduchých rad, na co si dát pozor při on-line seznamování. Co rozhodně nedělat?

On-line seznamky jsou super způsob, jak najít lásku. Je třeba se mít na nich ale na pozoru.

Podle nedávných statistik používá seznamovací aplikace přibližně 323 milionů lidí na celém světě. To jen dokazuje, kolik lidí se snaží najít lásku nebo alespoň povyražení prostřednictvím svých telefonů a jak je v dnešní době čím dál tím těžší oslovit člověka napřímo. A přestože seznamovací appky nabízejí spoustu výhod, je třeba se mít i na pozoru. Co dělat, a co naopak nedělat, když hledáte lásku on-line?

1. Důvěřuj, ale prověřuj.

Není žádným tajemstvím, že se lidé na internetu častokrát vydávají za někoho jiného a skrývají se pod falešnými profily. V první řadě, když si s někým domluvíte schůzku a protějšek se vám zdá až příliš dokonalý, pořádně si ho proklepněte. Jak se říká, důvěřuj, ale prověřuj.

2. Vyhněte se podezřelým profilům.

Někteří lidé o sobě nemají na seznamkách skoro žádné informace a v profilu jim najdete jen jednu fotografii. Pokud navíc nemají propojené žádné účty na dalších sociálních sítích a na internetu vystupují jako duchové, radši od nich dejte ruce pryč a neztrácejte s nimi čas.

3. Projděte ostatní sociální sítě.

Ano, před první schůzkou si prostě budete muset trochu zahrát na Colomba – pro vaši bezpečnost a jistotu. Profily na sociálních sítích toho totiž o člověku řeknu mnohdy mnohem víc, než si lidé uvědomují, což vám může častokrát hrát do karet. Koukněte na jeho koníčky nebo oblíbená místa ve městě. Minimálně si u protějšku můžete šplhnout nebo budete mít další témata k hovoru.

4. Nesdělujte o sobě příliš mnoho informací.

Jasně, po zprávách se může zdát druhý člověk na drátě neskutečně milý, okouzlující a zkrátka dokonalý, ale nezapomínejte na to, že ho skoro neznáte. Nikdy tedy po zprávách nesdělujte vaši adresu domů nebo do práce a ujistěte se, že vaše telefonní číslo není nikde na sociálních sítích viditelné.

5. Nepůjčujte peníze.

Takzvané romantické podvody jsou čím dál častější záležitostí. A ačkoli si říkáte, že vám se to stát rozhodně nemůže, nikdy neříkejte nikdy. Podvodníci v tom holt umí chodit a přesně vědí, co vám říct, aby vás okradli. Ať už se tedy protějšek může zdát jakkoli okouzlující, nikdy nedávejte peníze někomu, koho sotva znáte.

6. Před schůzkou si zavolejte.

Píšete si už několik dní a rádi byste se viděli i naživo? Zkuste si nejdřív zavolat skrz videohovor. To vám dá alespoň příležitost vidět druhého zblízka a uvědomit si, zda se vám skutečně líbí. Pokud se protějšek bude videohovoru děsit jako čert kříže, možná není skutečně ten, za koho se vydává.

7. Potkejte se na veřejném místě.

Pokud má nápadník nekalé úmysly, pokusí se vás donutit, abyste šli rovnou k němu domů nebo na místo, kde není mnoho lidí. K tomu ale raději nikdy nedejte souhlas. Místo toho se setkejte na rušnějším místě, jako je restaurace, bar nebo obchodní centrum. Bez ohledu na to, jak moc bude naléhat, nenechte se k ničemu dotlačit.

8. Nahlaste podezřelé.

Většina oficiálních seznamovacích aplikací nepovoluje žádnému z uživatelů agresivní ani nezákonné chování. I přesto je však dobrá jistá spolupráce z vaší strany, kdybyste zaznamenali u někoho podezřelé chování. V takovém případě je vždy dobré podvodníka nahlásit, aby mu nenaletěl nějaký další chudák.

Sdílejte článek

Přečtěte si také