Sex a vztahy

15. července 2020 17:59

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: Tohle je 5 důvodů, proč některé ženy platí za sex! Uhádnete, co je k tomu vede?

I když je to méně časté, tak některé ženy opravdu platí za sex. A rády.

Každému probleskne nejspíš hned hlavou, že většinou jsou těmi, kteří platí za sex, jen muži. To je sice pravda, ale důvodů, proč si ženy najímají na sex muže, je hromada. Žen ochotných platit za sex je nicméně málo, asi jedno procento, takže je složité se na jejich důvody zeptat. Jejich motivaci zkoumala studie publikovaná v časopise Sexualities. Zahrnovala rozhovory s 21 dospělými ženami z Austrálie, které si někdy zaplatily sex se společníkem/gigolem. Ženy byly ve věku mezi 18 a 69 lety.

Polovinu žen tvořily heterosexuální ženy, polovinu transsexuální ženy. Uvedly, že si společníka objednávaly přes agenturu a plánují tyto služby využívat i do budoucna. Pokud jde o důvody, polovina žen si muže objednala prý z terapeutických důvodů, například kvůli lepšímu pochopení vlastního těla, kdy zažívaly bolestivý sex, nemohly dosáhnout orgasmu nebo se potřebovaly uzdravit ze sexuálního traumatu. Pro jiné šlo spíš o experimentování, chtěly třeba vyzkoušet BDSM.

Trans ženy uvedly, že je pro ně podstatné to, že s nimi muž zacházel jako se ženami. Jde jim ale nejen o fyzický kontakt, ale i ten psychický, kdy se opravdu mohou cítit jako ženy a zvýšit si tímto způsobem sebedůvěru. Všechny tyto jejich přání vždy byly naplněny a část žen se cítilo mnohem bezpečněji než při náhodném sexu, kdy musely často partnera přemlouvat, aby vůbec použil kondom. Další výzkumy na toto téma bohužel zatím chybí. Nicméně i z tohoto si lze udělat celkem obrázek, proč jsou některé ženy za sex ochotné platit.

Sdílejte článek

Přečtěte si také