ODHALENO: Tohle je počet schůzek, po kterých byste měla mít s klukem sex! Po kolika rande na to můžete vlítnout?

Morální zásady vám brání mít sex na prvním rande, společensky uznávaný standard je počkat do třetího rande, vaše babička by vám poradila mít sex až po svatbě, ale vy na něj máte chuť hned teď. Kolik schůzek máte ale reálně se sexem počkat, pokud chcete, aby z toho byl dlouhodobý vztah?

V dnešní sexuálně otevřené společnosti, kdy už není ani korektní rozdělovat pohlaví pouze zastarale na mužské a ženské, už sex rozhodně není žádné tabu. O to překvapivější je, že lidé stále řeší, jak dlouho by s ním měli čekat, pokud s někým začínají randit. I když samozřejmě existují výjimky, obecně platí, že pokud se s někým vyspíte hned na prvním rande, dlouhodobý a pevný vztah si na těchto základech nejspíš nevybudujete. Pokud ale budete čekat příliš dlouho a hrát netykavku, toho druhého začnete nudit a odradíte ho s tím, že jste nejspíš frigidní.

Kdy?

Vypočítat správné načasování se může stát jako opravdový oříšek vyžadující snad kalkulačku a matematické dovednosti. Naštěstí tu však máme schopné vědce, kteří jsou schopni udělat studii na cokoliv. A opravdu. Ve výzkumu proběhlém na seznamovací stránce Match.com se ukázalo, že lidé, kteří počkali se sexem alespoň 5 schůzek, měli o 35 % vyšší šanci na dlouhodobý a pevný vztah. Páry byly šťastnější, spokojenější a stabilnější.

Proč?

Zdá se tedy, že čím déle sexuální půst vydržíte, tím lepší máte s partnerem vyhlídky do budoucnosti. Podle vědců za to může i fakt, že se muž musí o ženu více snažit a ukázat jí svoje nejlepší stránky. Ta se pak může podvědomě lépe rozhodnout, jestli zrovna tomuto muži jednou porodí děti.

Sdílejte článek
Štítky rande Sex studie první sex

Přečtěte si také