Sex a vztahy

10. srpna 2020 20:24

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: Tohle jsou dva typy sexuální touhy. Který z nich na vás pasuje víc?

Milujete sex? Možná ani nevíte, že můžete prožívat dvě rozdílné typy touhy. Být vzrušení není totéž jako být vzrušení…

Možná jste ani netušili, že existuje několik typů touhy – odborníci rozlišují dvě základní. Nemusíte mít stejnou touhu jako třeba váš milenec či partner. O tom, jestli budete mít chuť na sex nebo ne, rozhoduje celá řada věcí, jako třeba únava, stravování nebo nálada, či hormony. Podle odborníků však pomáhá poznat, jaký druh sexuální touhy zrovna máte. Rozlišuje se takzvaná spontánní sexuální touha a responsivní.

Spontánní touha vypadá tak, že se milenci najednou z ničeho nic rozhodnou mít spolu sex. Je to tedy velmi rychlé a spontánní. Může se jednat třeba o sex vestoje anebo rychlovku v přírodě. Další typ sexuální touhy je responsivní (citlivý), kdy se partneři pomalu začnou mazlit před spaním, nebo třeba u sledování filmu po erotické scéně. Když je před sexem navíc i dlouhá předehra, tak je jasné, že jde o sex responzivní.

Páry mají často odlišné potřeby. Zatímco jeden k tomu potřebuje dlouhou předehru a přípravu, tak jiný je připravený téměř okamžitě a dává přednost spontánnosti. Většina párů si v tomhle dokonce nerozumí, z čehož pak vznikají neshody. Obecně se dá říci, že ženy na to potřebují více času. To se dá řešit tak, že se sex naplánuje na určitou dobu, aby se žena stihla víc naladit.

Sdílejte článek
Štítky milenec Sex vztahy sex předehra sexuální touha

Přečtěte si také