Sex a vztahy

21. listopadu 2022 15:37

redakce Prima Lajk

ODHALENO: Tohle jsou nejčastější sexuální problémy. Jak jim čelit?

Jak řešit problémy v posteli?

Jedna z nejhorších ran do sebevědomí je, když narazíte na milostné komplikace. Cokoli od pohlavně přenosných nemocí přes ztrátu libida až po nejistotu ohledně vaší výdrže – takové věci zákonitě negativně ovlivňují psychiku člověka, což se může následně projevit i na ostatních sférách jeho života. Které čtyři milostné potíže jsou nejčastější – a jak s nimi bojovat?

1. Nedostatek orgasmu

Až příliš velké procento žen v dnešní době nedosahuje při sexu orgasmu. A když, tak nepravidelně. Experti proto radí, aby takové ženy a jejich partneři zkusili více experimentovat, někdy stačí najít konkrétní pozici, jindy to chce trochu víc práce, žádná žena by ale neměla prožít celý život bez toho, aby pocítila orgasmus.

2. Bolesti

Nepříjemné pocity a fyzická bolest při nebo po sexu je většinou způsobena buď pohlavní nemocí, nebo u žen konkrétně nedostatečnou vaginální lubrikací. A protože schopnost ženy užít si sex ovlivňuje víc psychika než cokoli jiného, spíš než se snažit „to prostě nějak překonat“, zaměřte se na to, aby se partnerka cítila dobře, v bezpečí, bez stresu, milovaná a opečovávaná. Tyhle pocity můžou přijít i z obyčejného líbání a objímání předtím, než na to hupsnete, tak to nepodceňujte.

3. Nízké sebevědomí

Necítíte se pěkní? Máte příliš stresu? Vaše výkony z poslední doby nabouraly vaši psychiku? Nebo si prostě jenom připadáte staří? Klíčem je najít v životě rovnováhu, naučit se mít rád sám sebe se všemi nedostatky, které na sobě cítíte, a teprve potom se nechat milovat ostatními. Zkuste si udělat den sami pro sebe, udělejte si něčím radost, kupte si něco sexy, zapojte partnera do nějaké vaší fantazie a zkuste si sebevědomí pomaličku vybudovat zpátky.

4. Sexuální nezájem

Občas se stane, že partner na sex nemá chuť. A když ano, tak z toho není tak vášnivá záležitost jako třeba dřív. To většinou souvisí opět s tou psychikou a dalšími životními stresy, není tedy řešením ihned si najít milence či milenku, ale spíš pro uvolnění sáhnout po masturbaci a mezitím vymyslet způsoby, jak s partnerem opět objevit onu jiskru.

Sdílejte článek
Štítky partneři řešení Sex vztah rady sexuální problémy

Přečtěte si také