Bizarní sexuální trend! Tihle lidé jsou přitahováni jen vysokým IQ. Proč jsou vztahy s nimi lepší?

Člověk, který se považuje za sapiosexuála, vyhledává jen ty lidi, kteří jsou pro něj dostatečně inteligentní. Jen oni pro něj můžou být přitažliví.

Sapiosexuál je někdo, kdo považuje na druhém za nejpřitažlivější jeho inteligenci. Vzhled jde tím pádem stranou. Ale nebudeme si samozřejmě nalhávat, že taky nesehrává určitou roli. Jen je o dost méně významná než jeho inteligence. Pro sapiosexuála je totiž největší vadou na kráse hloupý člověk.

Sexy mozek naopak pro něj působí jako afrodiziakum. Jednoznačně ho vzrušuje moudrost a nejlepší předehra je filozofická diskuze! Proto je pro sapiosexuála naprosto nezbytné, aby jeho partner byl přirozeně zvědavý a měl zkoumavou mysl. Zatímco vzhled po čase skomírá, tak inteligence je trvalým rysem a učením se tahle pozitivní vlastnost ještě sílí.

Zdá se vám to nefér? Možná byste mohli mezi inteligentní lidi patřit. Předpokladem je rozhodně mít nadprůměrné IQ, tedy jakákoliv hodnota více než IQ 100 se počítá. Pak už záleží hlavně na vás, jak se budete vzdělávat a projevovat.


Přečtěte si také