Sex a vztahy

3. června 2020 14:41

sarka.turcekova@gmail.com

Dostávali jste v karanténě zprávy od bývalých? Nejste zdaleka jediní, tvrdí experti

Když jsme seděli doma v karanténě a nemohli jsme ven, tak to vyvolávalo velkou frustraci. Rozhodně nejste sami, komu neustále vypisovali jejich ex partneři.

Pomalu každá zpráva informovala o tom, že bychom měli v době pandemie zůstat doma. Není se čemu divit, že i rozchody byly poněkud komplikovanější. Když se s někým rozejdete, obvykle jste nějakou dobu smutní a pak se z toho zase nějak otřepete a jdete dál. To bylo ale pochopitelně značně těžší, když byla zavřená kina, hospody, nemohli jste na koncert a dokonce ani na kafe s kamarádkou. To vše nahrávalo tomu, že bývalí partneři se kontaktovali mnohem častěji než by tomu bylo mimo pandemii.

Odborník na seznamování Hayley Quinn zjistil, že až 27 procent nezadaných během karantény kontaktovali jejich bývalí. Je to prý způsobeno tím, že lidé se cítili zranitelní, nejistí a osamělí. A když se takhle cítíme, tak oslovujeme kohokoli, kdo by nám poskytl pohodlí, stabilitu a bezpečí. V některých případech však může jít také o známky nudy nebo chronickou prázdnotu, která potřebuje zaplnění. Kontaktovat svoje bývalé se může jevit jako rychlé řešení, jak ji zaplnit. Psychologové potvrzují, že je naprosto přirozené pro lidi hledat spojení s ostatními a oslovit bývalé se může jevit jako dobrý nápad.

Zároveň ale po skončení pandemie nemůžete, alespoň dle odborníků, od takových kontaktů mnoho očekávat. Nejsou za tím totiž žádné logické důvody a zřejmě vám vztah klapat nebude. Je potřeba si uvědomit, že pandemie není zcela normální situace a že po jejím skončení bude všechno jinak. O čemž už se teď, když se rozvolňují pravidla zákazu vycházení, ostatně můžete pomalu sami začít přesvědčovat…


Přečtěte si také