návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama
Sex a vztahy

Inteligence je dnes víc sexy než pevný zadeček. Sociální sítě zaplavili sapiosexuálové

Muži se kouknou hlavně na pěkný zadek, ženy na vzhled při výběru partnera tolik nedají. Zajímá je hlavně inteligence. Pro lidi, kteří považují inteligenci za mnohem důležitější než krásu, se vžil nový termín sapiosexuál.
Vydáno: 26.11.2018
Inteligence je dnes sexy
Autor: istockphoto.com Inteligence je dnes sexy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Sexy postava, svaly, krásné vlasy. Tohle všechno odkládají sapiosexuálové stranou. Nejvíc sexy jim připadá inteligence. Ukázala to australská studie, kde vědci zkoumali vzorek lidí od 18 do 35 let. Ti měli hodnotit na stupnici úroveň sexuálního vzrušení. Ukázalo se, že u každého desátého muže a ženy je spjatá přitažlivost s chováním a konverzací, která svědčí o inteligenci.

Za nejpřitažlivější lidé považovali osoby s IQ kolem 120 (průměrné IQ je asi 100), zatímco osoby s IQ 135 už označili za méně přitažlivé, protože už je inteligence příliš vysoká. Inteligence je podle výzkumu druhou nejžádanější nefyzickou charakteristikou osobnosti. Stojí těsně za příjemným působením a porozuměním.

Pro sapiosexuály jde o novou sexuální kategorii, to znamená, že dávají ve vztahu přednost mozku než fyzickému zjevu. Existují dokonce aplikace jako Sapi (Intelligent Dating), která umožňuje sapiosexuálům se vzájemně setkávat. Inteligence vstupuje do popředí tím spíš, že seznamování už probíhá často na sociálních sítích.

Nejžhavější sexuální trendy 1

ODHALENO: 3 nejžhavější sexuální trendy, které musíte vyzkoušet! Co dělat v posteli, když vás běžný sex nudí?

Článek je zařazen v: seznamování , Sex , vztahy , sapiosexuál , inteligence