Sex a vztahy

26. listopadu 2018 15:31

redakce Prima Lajk

Inteligence je dnes víc sexy než pevný zadeček. Sociální sítě zaplavili sapiosexuálové

Muži se kouknou hlavně na pěkný zadek, ženy na vzhled při výběru partnera tolik nedají. Zajímá je hlavně inteligence. Pro lidi, kteří považují inteligenci za mnohem důležitější než krásu, se vžil nový termín sapiosexuál.

Sexy postava, svaly, krásné vlasy. Tohle všechno odkládají sapiosexuálové stranou. Nejvíc sexy jim připadá inteligence. Ukázala to australská studie, kde vědci zkoumali vzorek lidí od 18 do 35 let. Ti měli hodnotit na stupnici úroveň sexuálního vzrušení. Ukázalo se, že u každého desátého muže a ženy je spjatá přitažlivost s chováním a konverzací, která svědčí o inteligenci.

Za nejpřitažlivější lidé považovali osoby s IQ kolem 120 (průměrné IQ je asi 100), zatímco osoby s IQ 135 už označili za méně přitažlivé, protože už je inteligence příliš vysoká. Inteligence je podle výzkumu druhou nejžádanější nefyzickou charakteristikou osobnosti. Stojí těsně za příjemným působením a porozuměním.

Pro sapiosexuály jde o novou sexuální kategorii, to znamená, že dávají ve vztahu přednost mozku než fyzickému zjevu. Existují dokonce aplikace jako Sapi (Intelligent Dating), která umožňuje sapiosexuálům se vzájemně setkávat. Inteligence vstupuje do popředí tím spíš, že seznamování už probíhá často na sociálních sítích.

Sdílejte článek
Štítky inteligence seznamování Sex vztahy sociální síť zadek inteligenční kvocient sapiosexuál Sapi