Sex a vztahy

21. ledna 2020 13:23

sarka.turcekova@gmail.com

Muž je alergický na vlastní ejakulaci! Co šíleného se mu stane, když dosáhne orgasmu?

Málokdo si umí představit takovou alergii, kdy se mu udělá hodně špatně, kdykoliv dosáhne orgasmu. Přesně to se ale děje tomuhle mladému muži.

Sex a masturbace jsou součástí života a mají velký podíl na jeho kvalitě. Málokdo, snad kromě asexuálů, si dovede představit svůj život bez sexuálního uspokojení. Tenhle 25letý mladý muž však má při každém orgasmu pocit, jako kdyby onemocněl chřipkou a nachladil se. Mívá stavy únavy, výpadky paměti a úzkosti, kdykoli dosáhne orgasmu. Jeho příznaky se projevovaly už když dospíval, proto se snažil vyhýbat se masturbaci a snažil se nedosáhnout vrcholu během sexu.

Doktoři potvrdili, že jeho příznaky se mohou projevit okamžitě, nebo opožděně o dva až tři dny později. Mohou však trvat také dva týdny. I když pak zkoušel mladík různé diety, doplňky stravy nebo tablety proti alergii, nic nefungovalo. Musel tak dosahovat orgasmu jednou za dva až tři měsíce, ovšem věděl, že mu pak bude špatně. Po rozsáhlých testech mu byl diagnostikován syndrom nemoci po orgasmu (POIS). Jde o vzácnou poruchu, kde mají muži alergii na vlastní sperma.

Kvůli tomu, že je nemoc tak málo známá, mohou být muži s podobnými problémy léčeni na psychické potíže. Ovšem nemoc existuje a bohužel má vážné příznaky. Po jeho diagnóze tedy mladého muže léčili hormonální substituční terapií lidským chorionickým gonadotropinem, který si injekčně aplikoval třikrát týdně. HCG je hormon produkovaný během těhotenství, ale při injekci do mužů může stimulovat varlata k produkci více testosteronu. Při jeho šestitýdenním sledování byly jeho symptomy zcela vyřešeny. Muž konečně zažil, co to je ejakulovat bez obtíží a nakonec je tedy „vyléčený“ a užívá si mnohem kvalitnějšího života.


Přečtěte si také