Sex a vztahy

11. října 2016 12:10

Tereza Javorová

ODHALENÍ: 10 šílených věcí, které se vám stanou, když se zamilujete! Opravdu tohle chcete?

Láska je mocná čarodějka, ale tyhle věci, které se nám dějí v zamilovanosti, jsou přece jen už dost podivné. Na co se připravit, než na toho fešáka či krasavici laškovně mrknete?

1. Hormonální bouře – když se zamilujete, zblázní se vám hormony. Náhlý příliv emocí a citu najednou jakoby zatemní mozek, a proto vám ostatní říkají, že jste věčně myšlenkami jinde. Nejste. Jen jste schopni desítky minut koukat "do blba" a zamilovaně se usmívat.

2. Porucha spánku – v zamilovanosti hůř spíme, protože daného člověka nemůžeme dostat z hlavy ani před usnutím. Pokud přece jen zabereme, nejspíš se nám o něm zdá a probouzíme se ze živých snů.

3. Závislost – při zamilovanosti se člověk chová podobně jako při závislosti na drogách. Má rozšířené zorničky, nemůžeme přestat myslet na nic jiného a milovaného člověka se nabažit.

4. Hlásek jako konipásek – když se ženy chtějí zalíbit muži, automaticky posadí hlas výš. Mluví tedy vysokým tónem, který by měl značit jejich mládí a vitalitu.

5. Láska je sladká – v jednom výzkumu se ukázalo, že lidé, kteří jsou zamilovaní, vnímají intenzivněji sladkou chuť. Oproti "normálním" lidem jim jakékoliv jídlo připadalo sladší.

6. Žárlivost – i když se nepovažujete za žárlivého člověka, jakmile se zamilujete, nesnesete pohled na svého milého nebo milou, jak se baví s člověkem opačného pohlaví. Je to jako byste dali před býka červený prapor.

7. Zapomnětlivost –mozek při zamilovanosti produkuje oxytocin, díky čemuž častěji zapomínáme. Špantně se dokážeme soustředit a jsme roztržití.

8. Mdloby – pokud zamilovaná dívka padá ze svého nápadníka do mdlob, rozhodně nepřehání. S láskou se totiž snižuje krevní tlak a tepová frekvence. V extrému tedy můžete i omdlít!

9. Lék na bolest – láska stimuluje nervové receptory a dokáže i tlumit bolest. Pokud jste zamilovaní, bolest vnímáme jako daleko menší.

10. Hubnutí – nemůžete spát, nemůžete jíst... nejste náhodou zamilovaní? Láska opravdu může fungovat jako účinná dieta, ale pozor na jo-jo efekt, až se trochu odmilujete nebo spolu začnete chodit. Jakmile budete zase jíst normálně, váha by se vám mohla vrátit i s úroky.

♥♥♥

Jak odpovídat na oplzlé zprávy od člověka, do kterého rozhodně nejste zamilovaní? Inspirujte se v galerii.


Přečtěte si také