Sex a vztahy

27. listopadu 2019 13:17

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: 10 věcí, které přitahují opačné pohlaví jako magnet. Jak být co nejvíc sexy?

Modrooká blondýna, nebo brunetka? Ne, takhle jednoduché to není. Vědci zjišťovali, co si o sobě vzájemně muži a ženy myslí, pokud jde o chování a povahu a co jim připadá nejvíc sexy.

1. Výraz obličeje

Experti zjišťovali například to, jaký výraz obličeje je nejpřitažlivější pro opačné pohlaví. Z výsledků vyplynulo, že muži jsou víc přitahováni šťastnými ženami, tedy těmi, co se usmívají a mají šťastné oči. Ženy zase milují muže s hrdými tvářemi.

2. Aktivní řeč těla

Muži i ženy dávají přednost lidem s aktivní řečí těla, takové lidi chtějí znovu vidět. Takže nejen bohatá gestikulace, ale zároveň rychlé pohyby. Dle studie jsou mnohem atraktivnější ti, kteří se hýbají na videu, než ti, co jsou jen nehybní na fotce.

3. Vůně

Vůně parfému mohou buď přitahovat, nebo naopak odrazovat. Vědci zjistili, že ženy jsou přitahovány vůní mužů, kteří jedli česnek. Naopak to ale nefunguje. Mužům se líbí vůně popcornu nebo koblih, takže dívky, které chtějí přitahovat muže, by si měly vybrat sladce vonící parfémy.

4. Podobnost s rodiči opačného pohlaví

Ženy jsou dle vědců často přitahovány muži, kteří mají stejnou barvu očí jako jejich otcové. Totéž platí pro muže, také si častěji vybírají ženy, které vypadají podobně jako jejich matky. Toto pravidlo samozřejmě neplatí vždy, ale lidé s takovými podobnostmi mají víc šancí na úspěšný vztah.

5. Vlasy

Muže většinou přitahují ženy s dlouhými vlasy, dle vědců je to kvůli evoluci. Pokud má žena dlouhé vlasy, roste rychle, takže je větší pravděpodobnost, že bude dost zdravá na to, aby vychovala dítě. Ženám na vlasech u mužů tak nezáleží, je to spíš otázkou vkusu, který se může během života měnit.

6. Domácí mazlíci

Během experimentu měly ženy hodnotit muže – někteří měli psy a jiní ne. Pro ženy vypadal vždy přitažlivě muž, který měl psa. Když má muž domácího mazlíčka, znamená to pro ženu, že je připravený pro vážný vztah, zodpovědný se o někoho starat. Opačně to neplatí, mužům nesejde na tom, jestli má žena mazlíčka nebo ne.

7. Hudba

Vědci požádali ženy, aby poslouchaly několik písní, komplikované i jednoduché. A potom měly určit, která píseň se jim zdála nejatraktivnější. Většina žen preferovala komplikovanou hudbu – tedy tu, kde byl větší počet použitých akordů. Prohlásily, že by si vybraly spíš muže, kteří složili komplikovanější písně. Naopak tento experiment proveden nebyl.

8. Přibližně stejná atraktivita

Možná znáte páry, kdy je jeden z partnerů atraktivnější než druhý. Vězte či ne, ale moc často k tomu nedochází. Vědci zjistili, že jak muži, tak ženy jsou víc naklonění výběru takového partnera, který je stejně atraktivní jako oni. Lidé, kteří jsou atraktivnější, bývají vybíravější. Mají větší tendenci trávit čas hledáním atraktivního partnera – dělají to podvědomě.

9. Altruismus

Ženy i muže přitahuje altruistické chování. Vědci si myslí, že jde o genetický rys. Altruismus naznačuje, že je pak člověk starostlivým rodičem a pravděpodobně předá své geny další generaci.

10. Velikost boty

Muži jsou víc nakloněni tomu, aby k sobě hledali menší partnery. Přitahuje je malá velikost obuvi. Ženy mají rády muže jak s velkými botami, tak menšími. Je to všechno o cíli, který ženy sledují. Pro ženu je v dlouhodobém vztahu důležité, aby se o ni partner staral a nerozešel se s ní. Muži průměrné výšky a menší velikosti boty budou tuto roli hrát stejně dobře (možná lépe) jako muži vysocí a i velkou nohou.

Sdílejte článek

Přečtěte si také