Sex a vztahy

12. listopadu 2020 13:02

brejsova.t@gmail.com

ODHALENO: 10 znamení, podle kterých poznáte emocionální nevěru. Jak ji rozeznat?

Když se řekne nevěra, většina lidí si vybaví fyzický vztah s třetí osobou. Pěknou neplechu však může nadělat i emocionální nevěra, která je mnohdy nebezpečnější než „úlet“. Jak ji rozpoznat?

Emocionální nevěra může na první pohled vypadat zcela nevinně, ale opak je pravdou. Jde o intenzivní emocionální pouto s někým, kdo není současným partnerem. Není zapotřebí fyzické náklonosti, neboť se vše odehrává v srdci a duši. Existují však jisté signály, díky kterým nevěru odhalíte.

1. Kamarád je na prvním místě.

Máte pocit, jako byste museli soupeřit se třetí osobou ve vašem vztahu. Pro vašeho partnera se z ničeho nic stává nový kamarád prioritou a je důležitější než vy. Napětí, které ve vašem vztahu panuje, pramení z nové „známosti“, ale váš partner v tom nic špatného nevidí a začne vás obviňovat ze žárlení.

2. Není ochoten kvůli vám změnit své plány.

V minulosti by se partner mohl přetrhnout, aby s vámi mohl strávit pěkný večer, ale dnes už to tak není. Své plány odmítá změnit bez ohledu na to, jak vám na tom záleží.

3. Partner je neustále on-line.

Svůj telefon nespustí z ruky, ani kdyby trakaře padaly. I když byl vždy proti sociálním sítím a používal je jen zřídkakdy, nyní je nalepený na svůj mobilní telefon nebo monitor počítače a s někým si dopisuje.

4. Je přehnaně háklivý na svůj telefon.

Z ničeho nic si mobilní telefon obrací obrazovkou dolů nebo si změnil své heslo. Pokud se mobilu jen dotknete, začne být přehnaně ustaraný a zastaví vás.

5. Najednou má spoustu práce.

Vždy jste alespoň tušili, kdy se váš partner vrátí z práce domů nebo na jaké schůzce se zrovna nachází. Nyní vám však neustále volá, že musí zůstat v práci déle. Pravděpodobně to dělá kvůli tomu, aby mohl strávit čas se svým novým kamarádem nebo kamarádkou.

6. Je uzavřený.

Pokud se vašemu partnerovi dostává více emocionální pozornosti od někoho jiného, může se stát, že s vámi přestane mluvit. V minulosti jste spolu probírali vše od problémů až po radosti. Nyní je uzavřený a odpovídá jednoslovně.

7. Obviňuje vás z toho, že jste se zbláznili.

Pokaždé, když zmíníte partnerovu novou „známost“, tak se okamžitě rozčílí. Pokud o třetí osobě začnete mluvit negativně, partner ji začne bránit a nedokáže s vámi racionálně hovořit. Jedná se o nejsilnější signál emocionální nevěry.

8. Přiměje vás o sobě pochybovat.

Partner vás z ničeho nic začne kritizovat a srovnávat vás se svým novým „přítelem“. Tím ve vás zaseje pochybnosti a obavy, že s vámi něco není v pořádku. Tím vším se jen snaží skrýt své pochybení a chce odvrátit problém.

9. Zruší s vámi plány, aby mohl jít s někým jiným.

Už se nemůžete dočkat, až půjdete po dlouhé době s vaším partnerem na rande a oba se pobavíte, jak už dlouho ne. Najednou vám ale schůzku zruší, a ještě si nevymyslí ani pořádnou výmluvu.

10. Bezdůvodně se rozčiluje.

I z obyčejné konverzace o tom, co bude k večeři, vznikne hádka. Váš partner je nevyzpytatelný a podrážděný. I to může být jeden ze signálů toho, že si našel osobu, se kterou mu je po emoční stránce velmi dobře.


Přečtěte si také