Virály

17. července 2020 12:39

brejsova.t@gmail.com

ODHALENO: Americký psycholog zanalyzoval vztahy pohádkových postav. Které budou žít šťastně až do smrti?

Téměř každá pohádka, co známe, skončí tím, že se do sebe hlavní postavy zamilují a žijí spolu šťastně až do smrti. Jenže opravdu by spolu zůstali až do konce svých dnů? Americký psycholog zanalyzoval jejich osobnosti a vystavil je těžké zkoušce. Jaké kreslené postavy by spolu skutečně vydrželi a jaké by se rozešli po pár letech?

1. Anna a Kristoff, Ledové království

Ženská postava: Anna je princeznou království. Je plná života, zábavná, zodpovědná a vždy ráda pomůže druhým. Její postava se během filmu vyvíjí a dokáže se poučit ze svých chyb.

Mužská postava: Kristoff je jednoduchý, ale laskavý člověk, který miluje přírodu. Většinu života trávil sám, ale zůstal loajální. Občas je nevrlý, líný a někdy sobecký, ale i přes všechny negativní vlastnosti má dobré srdce.

Společně: Anna se může na Kristoffa vždy spolehnout, a ačkoli jí nikdy nepomůže s vládnutím, jeho emoční podpora je vše, co Anna potřebuje. Anna zase Kristoffa inspiruje a pomáhá mu s osobním růstem.

Předpověď: Budou spolu navždy.

2. Rapunzel a Eugene, Na vlásku

Ženská postava: Rapunzel je princezna s čarovnými schopnostmi, kterou unesla zlá čarodějnice. Je milá a veselá, přestože její komunikace se světem byla značně omezená. Jediný člověk, se kterým mohla mluvit, byla její pěstounská matka. V reálném světě by pravděpodobně trpěla sociální úzkostí či Stockholmským syndromem.

Mužská postava: Eugene je sice okouzlující muž, ale i lhář a zloděj. Využije její naivity a nevinnosti. Postupem času ale poslechne své srdce a rozhodne se být lepším člověkem.

Společně: Dokázali, že se pro sebe dokážou navzájem obětovat. Jejich sny se splnily a oba spolu budou žít jednoduchý a šťastný život.

Předpověď: Budou spolu navždy, pokud se u Rapunzel neprojeví následky jejího věznění.

3. Popelka a Princ Krasoň, Popelka

Ženská postava: Je pracovitá, trpělivá a laskavá. Myslí si, že všechny její problémy a trápení prostě zmizí, což pravděpodobně není nejchytřejší.

Mužská postava: Je rozmazlený a má věčně spoustu práce. Kdyby Popelka neztratila botu, pravděpodobně by ji nikdy nenašel. Díky šťastným náhodám a jeho píli se však našli a zamilovali se.

Společně: Velmi se k sobě nehodí. Princ je příliš impulzivní a ignoruje vztahové problémy, které mezi sebou mají. Popelka je příliš stydlivá na to, aby o nich princi řekla a opět očekává, že se samy vyřeší.

Předpověď: Dřív či později mezi nimi nastanou problémy, které nevyřeší. Popelka se do sebe uzavře a princ si najde milenku a požádá o rozvod.

4. Astrid a Škyťák, Jak vycvičit draka

Ženská postava: Astrid je statečná bojovnice, která je inteligentní a velmi loajální. Dokáže se poučit ze svých chyb a uznat je. Navíc je naprosto oddaná Škyťákovi a pravděpodobně je jediný člověk, který na něj platí.

Mužská postava: Je to dítě, které se snaží vyrovnat s nepochopením svého otce. Škyťák je snílek a jeho myšlení ne všichni pochopí a podpoří. Jeho postava se ale celým příběhem vyvíjí, a nakonec se z něj stane i dobrý vůdce.

Společně: Objevují svět draků a nebezpečí. Vždy drží při sobě a oba se snaží navzájem toho druhého usměrňovat správným směrem.

Předpověď: Budou spolu navždy.

5. Ariel a Eric, Malá mořská víla

Ženská postava: Ariel je čestná, naivní a není zvyklá přemýšlet nad důsledky svých činů. Je také velmi impulzivní: líbil se jí princ, a tak ho musela dostat, už se ale nestará o to, co se stane jejímu otci či podřízeným a ani jaký je život na zemi. Ve skutečnosti by tato postava dlouho nepřežila.

Mužská postava: Eric miluje dobrodružství, ale není moc inteligentní a necítí se zodpovědný za své království. Není velmi zodpovědný.

Společně: Oba jsou snílci, co se nedokážou vypořádat se svými problémy.

Předpověď: K dispozici jsou dvě možnosti. Buď spolu zůstanou navždy, protože ani jeden z nich není dostatečně chytrý nebo se brzy rozvedou, protože se téměř neznají. S největší pravděpodobností by Ariel Erica unavila.

Sdílejte článek

Přečtěte si také