ODHALENO: 11 věcí, které se změní, když začnete bydlet s partnerem. Tomuhle se určitě nevyhnete

Bojíte se společného bydlení? Tohle jsou věci, na které se musíte připravit.

Jistě většina z vás zná ten skvělý pocit, když se ve vztahu dostanete do fáze, kdy se oba shodnete, že byste se měli s partnerem sestěhovat. Zároveň ale víte, že se spousta věcí tímto významným krokem změní. Budete o všem rozhodovat společně, většinu času budete trávit společně, dokonce si konečně budete moct pořídit i společného domácího mazlíčka. Takové soužití v jedné domácnosti vás chtě nechtě donutí změnit svůj životní styl, zvyky a každodenní rutinu, protože už prostě nebudete žít sami. Nejen pro ty, které to zrovna čeká, máme XY věcí, které se změní, když se definitivně sestěhujete s partnerem do společného hnízdečka.

1. Doba spánku

Byli jste zvyklí vést noční život? No, to teď budete mít hodně těžké, když váš partner vstává brzo ráno a je připraven jít do práce nebo začít den už v osm ráno.

2. Míra soukromí

Vzhledem k tomu, že spolu budete prakticky 24 hodiny denně, zapomeňte na to, že si uchováte své soukromí. Naopak, nebudete mít absolutně žádné.

3. Stravovací návyky

Když jste žili sami, vystačili jste si se špagetami a pestem. Teď, když jste dva, je čas začít vyvařovat náležitá jídla.

4. Úspornější rande

Před speciálním a nákladným rande dáte přednost třeba šetření na jiné důležitější věci, když už teď spolu bydlíte a toho druhého už nemusíte tolik ohromovat. To, že spolu trávíte čas, je pro vás důležitější než rozhazování.

5. Intimita

Váš sexuální život se po sestěhování s partnerem určitě změní. Jestli se zintenzivní, nebo zredukuje, to záleží na vašich prioritách, vzájemné chemii a komunikaci. Nejlepším benefitem ale rozhodně je, že můžete mít sex doma kdekoliv a kdykoliv budete chtít!

6. Tloustnutí

Výzkumy ukazují, že pokud se sestěhujete s partnerem, především ženy mají tendenci rozvíjet špatné stravovací návyky a jíst o dost více. To vysvětluje ta kila navíc.

7. Vnímání chyb

Vzpomínáte si, jak roztomilé vám přišly drobné nedostatky a chyby na tom druhém? No, teď se ty samé návyky stanou něčím, co vyloženě nesnášíte. Je proto čas se naučit znovu je začít zbožňovat.

8. Méně překvapení

Oba bydlíte pod jednou střechou, znáte návyky toho druhého, jeho každodenní rutinu a vzájemně zaznamenáváte i sebemenší změnu chování. Překvapovat jeden druhého je tak čím dál tím víc obtížnější.

9. Společné sledování filmů a seriálů

Věděli jste o tom, že společné sledování TV, filmů nebo seriálů může partnery sbližovat? Ano, je to skutečně tak a záleží to na žánru, jaký s tím druhým zrovna sledujete. Pokud se díváte na komedii, společně se smějete. Dramata zase mohou vyvolat zajímavá témata ke konverzaci.

10. Boje kvůli hloupostem

Objeví se spoustu maličkostí, hlavně v souvislosti s úklidem, kvůli kterým se budete hádat. Problém většinou nastává proto, že jeden je obvykle čistotnější než ten druhý. Nejlepším způsobem, jak se těmto relativně zbytečným hádkám vyhnout je, že si předem jasně rozdělíte práci.

11. Budete o sobě vědět všechno

Když ten druhý zmizí na 30 minut, víte, že je v koupelně. Je to pro vás zároveň výborná příležitost, abyste si mohli dělat, co vy sami chcete.

Sdílejte článek
Štítky změny vztah bydlení

Přečtěte si také