Sex a vztahy

17. června 2020 12:16

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: 3 důvody, proč se dnešní vztahy tak často rozpadají! Na co zaměřit svojí pozornost?

Vztahy jsou v dnešní době víc než křehké a svědčí o tom také padesátiprocentní rozvodovost. Tyhle věci obvykle za rozpadem vztahu stojí.

1. Chybí důvěra

Tohle je velký problém. Když si partneři nevěří, tak se v podstatě na takových základech vybudovat žádná důvěra nedá. Nedostatek důvěry vyvolává hněv nebo žárlivost. Nedůvěra v druhého často pochází z nitra toho, kdo nedůvěřuje – může to být proto, že se vícekrát zklamal nebo zranil.

2. Nesprávná komunikace

Dalším velkým problémem je špatná komunikace. Jestli nejste schopní vzájemně si říct, co tomu druhému vadí nebo co by jak chtěl, je to něco, kvůli čemu později vztah ztroskotá. Komunikace je základem každého úspěšného vztahu. Je totiž nemožné, aby ten druhý vyhověl vždy všem vašim potřebám.

3. Chybí láska

Když už jeden z páru necítí ke druhému lásku, tak je pochopitelné, že to začne časem skřípat. Jenže i přesto řada lidí raději zůstane ve vztahu, který neklape, protože se bojí samoty, a představa, že by zůstali sami, je děsí. Pak hledají určité věci v jakýchkoliv vztazích, i když jim chybí nějaký rozumný základ. Pak jen obvykle čekají, až se něco změní, i když k tomu nikdy nedojde.

Sdílejte článek

Přečtěte si také