Sex a vztahy

16. června 2020 17:27

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: Udržovací sex může být poslední naděje vašeho vztahu! V čem spočívá a proč tolik pomůže?

Jestli jste pod shonem běžných událostí a prostě nestíháte mít s partnerem sex, potom byste rozhodně měli znát tajemství takzvaného udržovacího sexu. Jak si ho co nejvíc užít?

Snad každý pár, který je spolu dlouhodobě, začne po nějakém čase mít problém s tím, že si nenajde čas na sex. Večer totiž jste už obvykle unavení a ráno zase není času nazbyt. To může ale v dlouhodobém horizontu vést k hádkám anebo se naopak napětí nemá kde vybíjet. Vzniká tak odcizení mezi partnery a může docházet i ke snížení sebevědomí. Tehdy je dobré zvážit, jestli není na místě takzvaný udržovací sex.

Je to takový sex, který do svého vztahu zahrnete vědomě. Můžete se takhle například dohodnout předem, nebo si ho naplánovat na nějaký den v týdnu. Sice se to může zdát dost bizarní, ale někdy je lepší si předem dohodnout i takovou věc jako je sex. Ze začátku se možná budete cítit divně, ale časem se do nového rytmu dostanete a nakonec určitě nebudete litovat, že jste nezapomněli. Nejoblíbenějším dnem je podle výzkumů většinou sobota nebo neděle. Udržovací sex jednou týdně je určitě lepší než žádný.

Sdílejte článek
Štítky Sex vztah vztahy sex udržovací sex

Přečtěte si také