Sex a vztahy

5. června 2021 23:05

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: 3 signály, že jste se špatnou osobou! Kdy se fakt rychle rozejít?

Být v nevyhovujícím vztahu rozhodně není žádná výhra. Máme pro vás několik tipů, podle kterých poznáte, že už byste v něm setrvávat neměli.

1. I když je možná normální se na počátku vztahu na čas vzdát svých koníčků, abyste mohli být jen se svým partnerem, tak z dlouhodobého hlediska to moc zdravé není. Každý člověk by měl mít svoje zájmy a stýkat se nějakou část svého volného času se svou rodinou a přáteli. Jestli se dlouhodobě upínáte hlavně na partnera, ať je důvod jakýkoliv (třeba proto, že sám nerad chodí do společnosti a má druhého rád neustále u sebe), možná byste se mohli zamyslet nad tím, jestli to za to stojí.

2. Nemluvíte o něm (nebo o ní) dobře před svými přáteli a známými. Možná dřív, když jste s kamarádkou probírali svoje milostné vztahy, tak jste se chlubili tím, koho úžasného vedle sebe máte. Ale časem jste si spíš začali sami stěžovat, co ten dotyčný zase udělal, nebo na čem jste se neshodli. Jestli už mluvíte častěji o druhém v negativním světle, anebo ani nemáte potřebu jej bránit, pak je to znamením toho, že vám vlastně už ani nezáleží na jeho reputaci. Sami máte o svém partnerovi nevalné mínění. Má to ale v takovém případě dál smysl?

3. I když je kamarádství dobrou základnou pro partnerský vztah, tak jestli se cítíte v přítomnosti druhého spíš jako brácha se ségrou, anebo jako s nejlepším kamarádem, tak je něco špatně. Znamená to, že se vytratila pomyslná jiskra mezi vámi, která tam byla na začátku, teď už je to víceméně jenom kamarádský, či parťácký vztah bez chemie. Třešničkou na dortu je pak moment, kdy se přestanete sexuálně přitahovat, také se říká „vonět si“. V takovém momentě už je většinou pozdě ještě něco zachraňovat.

Sdílejte článek

Přečtěte si také