Sex a vztahy

3. února 2021 11:53

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: 3 spolehlivé způsoby, jak poznat, že vám druhý lže! Jak to rychle prokouknete?

Lži jsou bohužel ve vztazích časté. Manipulátoři se jimi obvykle snaží ženu zpochybnit nebo podřídit, aby nad nimi měli převahu.

I když nejsou různé manipulace a lži nic pěkného, tak jsou bohužel často z mužů, kteří z nějakého důvodu mají nižsí sebedůvěru. Mohou si pak dokazovat sílu nevhodnými způsoby, mezi které patří například snaha zpochybnit nebo znejistit svou oběť. Ač se to zdá kruté, oni pak získají převahu, díky které mohou takovou oběť snadněji ovládat a dostat ji tam, kam potřebují. Při troše pozornosti však můžete podle některých znaků poznat, že daný člověk lže.

1) Nebuďte na něj zlí a nesnažte se za každou cenu zjistit "útočnou metodou", že vám lže. Nezkoušejte ho konfrontovat s jeho lžemi, i když jich budete mít sepsaných třeba pět. To by mezi vámi jen vytvořilo zlou atmosféru, kdežto s klidným hovorem dojdete mnohem dál a dozvíte se toho víc, než když ho budete jen obviňovat.

2) Zkuste jej překvapit, aby si nemohl připravit odpovědi na vaše otázky předem, jinak hrozí, že budou znít hodně přirozeně, a tím pádem nebudete moct rozeznat, jestli vám lže nebo ne. Zeptejte se na něco, co bude pro něj nečekané.

3) Pokládejte mu doplňující otázky týkající se daného tématu, jen tak se dozvíte, jestli mluví pravdu nebo ne. Spíše poslouchejte, co vám člověk řekne, protože lháři typicky opakují svoje historky stále dokola, jenom se jejich verze mohou vždy lehce měnit. Proto si taky můžete zapisovat jednotlivé proměny mezi jednotlivými historkami. Napsaná fakta totiž hned získají větší hodnotu, takže budete vědět, na čem jste.

Sdílejte článek

Přečtěte si také