ODHALENO: 4 důvody, proč byste měla přestat nosit podprsenku. V čem to prospěje vašim prsům?

Vědci přišli na to, že je lepší podprsenku nenosit.

Tento článek potěší nejen řadu pánů, ale také žen. Pokud si totiž stále myslíte, že nošení podprsenky je pro vás prospěšné a navíc tím pořádně dáte mužům na obdiv svůj velký výstřih, možná byste se nad tím měla ještě jednou zamyslet. Podprsenka totiž paradoxně není pro vaše prsa či dokonce i tělo zrovna ideální. Tím, že ji odhodíte, pak můžete na svém těle vysledovat několik nečekaných změn.

Zlepší se váš krevní oběh – Je všeobecně známo, že podprsenky, snižují krevní oběh v těle. Jejich vyhozením z šatníku se vám tak krevní oběh rapidně zvýší, což pomůže nejen vašemu zdraví, ale paradoxně pak i vaše prsa budou vypadat mnohem lépe. Podpoříte tím totiž v těle výrobu kolagenu, díky němuž jsou vaše nárazníky pevnější.

Vaše prsa nebudou povislá - Francouzský vědec Jean-Denis Rouillon 15 let studoval ženské podprsenky a poté přišel s nečekaným tvrzením. Nošením podprsenky vám totiž hrozí mnohem dříve povislejší vnady. Ženy, které se podprsenek vzdaly, zaznamenaly po určité době své bradavky výše téměř o jeden centimetr!

Bude se vám lépe spát – Mnohé ženy chodí spát s podprsenkou. Je to přitom dosti nezdravé. Má totiž velký dopad na váš cirkadiánní rytmus a můžete mít častěji přerušovaný spánek. Pokud se tedy chcete opravdu zdravě a tvrdě vyspat, zkuste rovnou nejlépe spát nahé.

Zvětší se vám velikost prsou – Zní to neuvěřitelně, ale je to tak. Když totiž ženy chodí bez podprsenky, váš pektorální sval se snaží bojovat s gravitací a udržet ňadra co nejvíce nahoře. A tím může zlepšit nejen jejich tvar, ale malinko i zvýšit velikost. Při nošení podprsenky ovšem váš pektorální sval nepracuje a prsa začínají časem býti právě spíše povislá.

Sdílejte článek

Přečtěte si také