Největší vztahové chyby 1
Autor: istock.com Největší vztahové chyby 1

ODHALENO: 4 největší chyby, kterých se můžete dopustit ve vztahu. Jakou děláte vy?

rd. Publikováno: 17.01.2023
Jakých největších chyb se můžete dopustit ve vztahu?

reklama

U vztahů platí jedno pravidlo – a to že žádná pravidla vám nikdy zaručeně nezaručí, že v partnerském životě najdete štěstí. Co vám ale může pomoci, je následující seznam čtyř největších chyb, kterých byste se měli vyvarovat, pakliže nechcete skončit sami – nebo hůř – v nešťastném vztahu, z něhož není cesty ven. Čemu se tedy vyhýbat?

1. Brzká svatba

Ano, jste zamilování, svět kolem vás je rázem každý den nádherný a nic se nemůže pokazit. Že to zní až moc ideálně? Taky že je! První týdny až měsíce jsou v každém vztahu vždycky intenzivní, jen málokdy během nich ale toho druhého skutečně poznáte. Některé vlastnosti a problémy začnou vylézat na povrch třeba až po roce či po dvou. I proto odborníci radí, aby se páry nebraly dříve jak po 12 měsících.

2. Ztráta intimity

Občas může i něco tak obyčejného jako ranní čištění si zubů, zatímco vaše drahá polovička trůní na záchodě vedle pračky přímo za vašimi zády vést k tomu, že se ze vztahu vytratí určitá část intimity. Bohužel je to potom jako domino a dříve než se nadějete, plánujete si sex na měsíc dopředu.

3. Neřešení sexuálních problémů

Sexuální problémy jako různé pohlavní nemoci jsou velká nepříjemnost. Jejich ignorováním ale bohužel situaci vůbec nepomůžete, ba naopak! I proto je důležité s partnerem mluvit otevřeně, na rovinu, a ideálně vše co nejrychleji konzultovat s lékařem.

4. Nedostatek času na sebe

Vztah je důležitý, stejně tak je ale důležité, aby lidé pečovali sami o sebe. Pokud na to v páru nemáte prostor a čas, je něco špatně. Zkuste si o tom s partnerem promluvit a navrhnout takové řešení, abyste oba byli spokojení. Není totiž nic horšího, než když zanedbáváte sami sebe!

Kdy jsou muži agresivnější? 1

ODHALENO: Nová studia ukázala, kdy jsou muži nejvíce agresivní. Překvapí vás, co to způsobuje

reklama