ODHALENO: 4 tipy na spokojený vztah. Co dělali naši rodiče, aby jim to vydrželo?

Jak udržovat spokojený a naplňující partnerský vztah?

Chcete spolu žít šťastně až do smrti? Kdo by nechtěl, že jo. V takovém případě je nejlepší využít rad od lidí, kteří si tenhle sen splnili – tedy našich předků. Ať to jsou tipy babiček, dědečků, nebo jen našich rodičů, následujícími vztahovými radami do života by se měl zkrátka řídit každý.

1. Svěřujte se

Trápí vás něco v práci? Nejste spokojeni s tím, jak něco probíhá doma? Máte nedostatek sexu? Ať už vás frustruje cokoliv, vždycky je lepší si o tom s partnerem na rovinu promluvit, než abyste v sobě cokoliv dusili.

2. Dotýkejte se

Intimita je důležitá a zdravý a častý sex ke vztahu patří stejně tak jako občasné nejistoty či hádky. Intimity ale můžete dosáhnout i pouhými doteky. Ať už je to pohlazení či obejmutí, nebojte se partnerovi dát najevo svoji náklonnost i těmito nenápadnými signály.

3. Podporujte se

Není nic důležitějšího ve vztahu, než když partneři umí jeden druhého podpořit. Takovou podporu si pak můžete předávat v soukromí, ale nebojte se ji dávat najevo i veřejně.

4. Založte si společnou tradici

Rande každý pátek? Nedělní procházky po obědě? Ráno společná sprcha? Rodiče i prarodiče radí, aby si mladí založili své vlastní tradice, jež mohou jejich vztah utužovat, a poskytovat oběma pocity stability.

Sdílejte článek
Štítky smrt tradice partneři život vztah rady prarodiče rodiče sex tipy rada

Přečtěte si také