Sex a vztahy

30. června 2020 09:50

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: 5 důkazů, že jste emocionálně totálně vyhořelí. Máte nějaký z těchto znaků?

Snad každý se někdy dostane na úplné dno. Pak vyžaduje hodně emocionální síly odrazit se z něj a jít dál.

Studie dokazují, že je nesmírně důležité být emocionálně zdraví, v opačném případě to vede k velkému vyčerpání a únavě. Proto by péče o duševní zdraví měla být jednou z vašich priorit.

Vaše práce vám přináší jen starosti

Jednou z nejvíc stresujících věcí může být špatně zvolená práce. Nikdo nechce chodit každý den do práce, kterou nenávidí. Negativní myšlenky vás pak mohou natolik pohltit, že se nedokážete se stresem vyrovnat. Opravdu důležité je pak buď změnit práci, nebo začít odpočívat.

Neumíte jít dál po rozchodu

Dalšími významnými a negativními změnami v životě může být rozvod nebo smrt blízké osoby, kdy přijdete o člověka, na kterém vám hodně záleželo. Jestli byl rozchod a odloučení obzvláště bolestivý, není se čemu divit, že se z toho nemůžete jen tak otřepat. Jestli ale nemůžete zapomenout delší dobu, pak je to důkazem, že se nacházíte neustále na dně, z kterého se neumíte dostat.

Chybí vám peníze na důležité výdaje

Jestli už nějakou dobu špatně fungujete a nemůžete se soustředit, není divu, že nemáte dost peněz. Když pak nemůžete zaplatit všechno, co potřebujete – jak běžné výdaje, tak i méně potřebné výdaje, které vám ale zajistí o něco příjemnější život –, není divu, že jste vycucaní o to víc.

Máte dlouhodobé depresivní stavy

Emocionální vyčerpání může přijít tiše, ale můžete ho zaznamenat třeba tak, že jste víc emocionálně vyčerpaní než obvykle, máte bolesti hlavy, deprese či problémy s usínáním. Můžete mít dále potíže se soustředěním nebo vizualizací. Jestli se najednou špatně soustředíte a nic vás netěší, je to dalším důkazem, že jste emocionálně vyhořelí.

Nejste schopní plánovat svůj život

Normální zdravý člověk je schopný plánovat si čas a organizovat ho. Můžete si plánovat na každý den nějakou věc nebo aktivitu, kterou děláte společně třeba s přáteli, kolegy nebo známými. Jestli ale nejste schopní zorganizovat si sami ani jen to, že si dojdete sami nakoupit, tak je to jasným důkazem, že je něco špatně a měli byste s tím něco udělat.

Sdílejte článek
Štítky emoce vztahy vyhoření

Přečtěte si také