Sex a vztahy

24. července 2019 12:50

redakce Prima Lajk

ODHALENO: 5 důkazů, že patříte mezi zatrpklé lidi. Jak se tomu vyhnout?

Máte pocit, že si zrovna neužíváte svůj život, a nic moc vás netěší? Tímhle chováním od sebe všechny lidi odradíte, takže je dobré se změnit.

1. Jste přepracovaní a nemáte rádi lidi. Jestli vás netěší chodit do práce a přestáváte mít navíc celkově zájem o druhé, jste pochopitelně nerudní. Přirozeně se zajímáte jen o sebe, což dělají sociopati. Nezajímá vás, jestli někomu ublížíte, máte zkrátka v sobě hněv, který potřebujete ventilovat. Smutné je, že když vám někdo ublíží také, svoje naštvání vůči němu zobecníte na všechny lidi obecně – možná si myslíte, že vám chtějí ublížit. Nezapomeňte, že to, co kolem sebe vidíte, je často jenom to, co vidět chcete.

2. Jste žárliví. Přiznejte si, že druhým neustále závidíte, nebo žárlíte – ať už na majetek, nebo cokoliv jiného. Těmito svými pocity vyjadřujete bezcitnost vůči ostatním, říkáte tím, že nesnášíte všechno, co mají druzí, protože to chcete mít vy. Žárlivost je zvykem dětinských lidí, proto byste se těmto pocitům měli snažit vyhnout. Jestli chcete něco, co má někdo jiný, tak byste měli být rádi, že oni to mají. Pak to samozřejmě můžete chtít i vy.

3. Neumíte odpouštět a zapomínat. Neustále v sobě nosíte seznam věcí, které ostatní lidi udělali špatně, a když se pohádáte, tak jim to omlátíte o hlavu. Tyhle negativní emoce ale škodí jenom vám. Když se vám něco nelíbí, tak to zkuste hned říct, aby ostatní věděli, že se k vám takhle chovat nemají. Rozhodně si ale v sobě nenoste tyhle emoce pořád. Jinak se stanete smutným zatrpklým člověkem.

4. Rádi na sebe strháváte pozornost. Děláte hysterické scény, chováte se dramaticky, a žádáte některé lidi kolem sebe, aby vám nějak dokázali, že vás mají rádi. Opravdu není potřeba dělat velké scény. Jestli potřebujete pozornost, tak tiše pracujte na svých cílech a nechte výsledky mluvit za vás. Potom vás bude vidět víc než kdy dřív, o tom můžete být přesvědčeni.

5. Zaměřujete se jen na negativní věci. Jestli na všem pozitivním hledáte jenom to špatné, není to pro vás dobré. Když vás třeba někdo pozve do divadla, řeknete si, že je to super příležitost vidět něco nového a jít, nebo začnete hledat výmluvy, proč nikam nejít? Jestli se zaměřujete jenom na negativní věci, máte o dost méně příležitostí, než byste mohli mít. Zkuste se vyhnout tomu zlozvyku a učte se vidět věci pozitivně.

Sdílejte článek
Štítky psychologie vztahy zdraví 5 důkazů že jste zatrpklí

Přečtěte si také