ODHALENO: 5 důvodů, proč jste pořád sami! Kvůli čemu vás nikdo nechce?

Každý kolem vás někoho má, všichni se chtějí ženit, plodit děti anebo si jen nezávazně užívat sexu. Jenže kolem vás se vytvořila bublina, přes kterou nikdo a nic neprojde, jste sami. A uvnitř vás roste panika, že už to nikdy nebude jiné! Co teď s tím? Třeba se snažit poučit z těchto pěti chyb, které k osamělosti vedou.

1) Zbytečně se bojíte

Jedním z hlavních důvodů, proč jsou lidé sami, je neopodstatněný strach. Ať už se bavíme o strachu ze ztráty nezávislosti nebo třeba strachu z případného zklamání, tam někde hluboko ve vás tohle všechno je a podvědomě (i dost vědomě) vám to v navázání kontaktu brání. Zkuste se trochu uvolnit a uvědomit si, že s prvním člověkem, kterého potkáte, nemusíte automaticky chtít strávit zbytek života, všechno bude jednodušší.

2) Chcete někoho, kdo o vás nestojí

Další velmi častá věc je ta, že si za budoucího partnera vybíráte naprosto nevhodného člověka. Pokud vás někdo nechce, pravděpodobně s tím nic neuděláte. Netvrdíme, že to není možné, ale v drtivé většině případů je jednodušší, vybrat si za objekt zájmu někoho jiného. Nemluvě o tom, když je vysněný protějšek šťastně zadaný...

3) Máte příliš požadavků

Ačkoliv může jít o určitou formu obrany před strachem, spoustu nezadaných lidí odkládá myšlenky na vztah kvůli nesmyslným požadavkům na všechno možné. Od vzhledu, přes povahu až po výši platu. Důvod někoho odmítnout se tak najde pokaždé a stává se z toho spíš zvyk, než skutečná snaha střízlivě vyhodnotit, jestli za to daný člověk stojí, nebo ne.

4) Jste příliš hr

Opakem přehnaných nároků jsou žádné nároky a fakt, že byste s vytipovaným člověkem vlezli do postele nejraději hned na prvním rande. V horším případě řešíte na první schůzce svatbu nebo jména dětí, což skončí jenom tím, že domů odejdete sami. Takže pro jistotu brzděte...

5) Nikomu nedůvěřujete

Když už se vám podaří navázat s někým kontakt a tenhle kontakt přetavíte ve vztah, ztroskotá na tom, že vašemu protějšku nedůvěřujete. Za vším hledáte úskok nebo nějakou faleš, podezříváte i z maličkostí a nikdy se nespokojíte s žádnou odpovědí. Nezapomeňte ale na to, že ten druhý nemůže za vaše předchozí zpackané vztahy, takže zkuste přistoupit k novému vztahu s čistou hlavou a nechte věcem volný průběh.

Sdílejte článek
Štítky samota single vztahy jak na vztah

Přečtěte si také