Sex a vztahy

31. srpna 2020 18:22

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: 5 nejčastějších výmluv, proč se nechcete rozejít se svým klukem! Holky, znáte je taky?

Tak nějak tušíš, že už je konec, ale nechce se ti rozcházet. Nejčastěji pro to můžeš mít tyhle důvody. Jsou to spíš ale jen tvoje vnitřní výmluvy.

1. Říkáš si, že je to vlastně ještě v pohodě. I když se cítíš extrémně nespokojeně a tvůj partner dělá věci, které by nikdo jiný netoleroval (třeba pije, nerespektuje tě, nebo tě dokonce fyzicky napadá), tak ty si to nějak omlouváš a raději předstíráš, že je to v pořádku.

2. Nechceš být sama. Samota je pro některé lidi nezvladatelná. Ale nemusí být zase tak špatná, když ji dovedete zaplnit svými koníčky nebo seberozvojem.

3. Partner je pro tebe důležitější než ty sama. Tohle se může na vztahu velmi negativně projevit. Když ani ty sama neznáš svou hodnotu a upřednostňuješ ho před sebou, tak si tě za chvilku nebude vážit. Není dobré stavět druhého na první místo.

4. Nemůžeš se posunout dál. Jsi naučená, že je potřeba vždy všechno zvládnout a ten nefunkční vztah slepit a překonat. Možná jsi tohle odkoukala od rodičů, kteří spolu prožili pěknou řádku let. Nezapomínej ale, že každý vztah je jiný. Jestli třeba máš pořád dokola v hlavě to, jak se k tobě choval na začátku, snaž se nežít minulostí, ale přítomností.

5. Jsi žárlivá a nechceš, aby si našel nějakou jinou. Když se nad tím ale zamyslíš, tak tohle je jedna z nejblbějších výmluv, které můžeš mít. Pravděpodobně na něj hodně žárlíš, ale tady je potřeba uvědomit si, jestli o něj jako o člověka stojíš.

Sdílejte článek

Přečtěte si také