Sex a vztahy

12. května 2020 14:28

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: 5 případů, kdy je samota lepší než vztah. Podle čeho poznáte, že si vás fakt nezaslouží?

Být single je někdy lepší než být ve vztahu. Hlavně když máte vztah s partnerem, který vám vědomě ubližuje. Známe jasné signály, kdy je lepší oddat se samotě.

1. Partner vám snižuje sebevědomí. Tohle je asi nejčastější, ale zároveň nejhorší, co se vám může stát. Partner na vás nevidí nic pozitivního nebo dokonce snižuje hodnotu toho, co jste dokázali nebo co děláte. Není důvod být vedle někoho, s kým se cítíte doslova jako bláto na botě.

2. Partner vás omezuje, nemůžete kvůli němu být, kým chcete. Zatímco vás ten druhý mohl ve vztahu dusit a brát vám energii, či odrazovat vás od věcí, které vás doopravdy bavily, tak teď máte nekonečné množství možností dělat to, co chcete. Zapomeňte na jeho/její řeči o vaší neschopnosti. Nastavte si nové priority, nové cíle v životě a jděte si za nimi.

3. Bere vám životní energii. Velmi příbuzný bod tomu předchozímu. V přítomnosti tohoto člověka se cítíte neuvěřitelně vysátí už po pár minutách jeho přítomnosti. Je to tím, že je neustále negativní, vyčerpává vás a nic se vám nevrací. Tahle osoba vám neuvěřitelně vysává energii až do bodu, kdy už žádnou nemáte.

4. Srovnává vás s ostatními. Velmi destruktivní pro vaši psychiku je neustále snažit se srovnávat s ostatními. Pokud to navíc ještě dělá váš partner, tak jde o velmi bolestivou záležitost. Může vás vystavovat velkému psychickému tlaku, kdy ze srovnání s kýmkoli vždy vyjdete jako ten horší. Podobně funguje triangulace, kdy vás srovnává s již novým svým partnerem – pochopitelně z toho vyjdete taky vždy hůř.

5. Partner nikdy nepřizná chybu. Vždy je vše vaše chyba, i když vy dobře víte, že vztah je vždy o práci a péči dvou lidí. Nikdy není vina jen na jedné straně, jenže žijete s partnerem, který u sebe chybu nikdy neuvidí. To je jasný signál toho, že byste měli ze vztahu vycouvat a raději být sami. Není zdravé si na sebe vztahovat neopodstatněné pocity viny.

Sdílejte článek

Přečtěte si také