Sex a vztahy

9. září 2020 19:33

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: 5 tipů, jak si v dospělosti najít přátele! Vyzkoušíte některý?

Když jsme byli malí, tak stačilo jen přijít za jiným dítětem a zeptat se ho "budeš se mnou kamarádit"? V dospělosti už to tak lehké není.

1. Jděte ven

Doma si kamarády nenajdete. Když budete jen sedět doma a vyhýbat se zábavě, tak to rozhodně není způsob, jakým si kamarády můžete získat. Zkuste si najít takové koníčky, při kterých můžete potkat nové lidi. Jde o to aktivně se soustředit na svůj osobní i profesní život. Při tom zcela jistě potkáte lidi podobných zájmů.

2. Propojte se znovu se starými přáteli

Jestli jste se třeba nějakou dobu nebavili se svými starými známými, tak byste to teď mohli napravit. Můžete něco společného začít dělat. Ale jestli chcete, můžete se bavit i se svými kolegy anebo přáteli z vysoké školy. Je to na vás, nebojte se je oslovit třeba pomocí sociálních sítí. Jsou to lidé, které znáte a už jste společně v minulosti něco podnikali, tak proč si to nezopakovat.

3. Buďte otevření novým věcem

Jestliže si chcete získat nové přátele v dospělosti, musíte si rozvinout správné myšlení. Když si budete dělat starosti, jestli se někomu zabílíte, tak to lidi vycítí. Nestarejte se o to, zda se druhým zalíbíte či ne. Hlavní je být otevření a přistupovat k situaci jako dítě. Nebojte se a nepřemýšlejte.

4. Naučte se říkat ano

Musíte být novým příležitostem. Jinak přátele nezískáte. Musíte souhlasit s pozváním ven, abyste se dostali mezi lidi. Když vás někdo pozve, tak řekněte ano. Samozřejmě se nemusíte nutit trávit čas mezi lidmi, které rádi nemáte, ale nezamykejte se ve svém pokoji před lidmi.

5. Staňte se dobrovolníkem

Dalším vynikajícím způsobem, jak se seznámit s novými lidmi, je začít pracovat na něčem jako dobrovolník. Asi se vám nebude líbit každý člověk, kterého potkáte nebo se hned nestanete nejlepšími přáteli. Ale určitě potkáte spoustu lidí zapálených pro stejnou věc, zažijete, jaké to je být součástí skupiny a budete se cítit šťastní a spokojení i s tím, že něco vracíte komunitě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také