Sex a vztahy

20. července 2022 13:12

redakce Prima Lajk

ODHALENO: 6 chyb, kvůli kterým nemůžete najít pravou lásku. Co byste měli změnit?

Nemůžete najít toho pravého? Zamyslete se, kde děláte chybu.

Přestože trávíte mnoho času na seznamkách, chodíte mezi lidi a máte za sebou x romantických schůzek, nedaří se vám najít ten pravý protějšek, se kterým byste byli opravdu šťastní. A vy si pořád kladete tu stejnou otázku „Je chyba ve mně?“ Nemusí být, ale přesto je nejjednodušší vždycky začít u sebe. Podívejte se na několik rad, které vám mohou zjednodušit cestu k nalezení toho pravého.

1. Buďte sami sebou

Často se lidé nechají unést představou o svém „lepším“ já a předstírají, že se jim líbí stejné věci, jako partnerovi. To ale není ten dobrý začátek. Aby měl totiž vztah vůbec šanci, musíte ukázat své pravé já. Nepředstírejte, že se vám líbí superhrdinové, jeho oblíbená kapela, nebo že máte slabost pro auta. Vaše zájmy jsou stejně důležité, jako jeho. Uvidíte, že máte společného víc, než jste si ze začátku mysleli.

2. Máte příliš vysoké, nebo nízké standardy

Je dobré vědět, co od partnera očekáváte a požadujete, ale nesmíte se upínat na malichernosti. Nikdo na světě není dokonalý a tím, že máte až příliš velká očekává, je takřka nemožné, aby je někdo splnil. Ku prospěchu není ani naopak to, že se spokojíte doslova s kýmkoli. Važte si sami sebe a nebuďte příliš zoufalí.

3. Bojíte se neúspěchu

Nečekejte, že hned u prvního protějšku narazíte na jackpot. Seznamování je dlouhá cesta a s největší pravděpodobností budete muset prozkoumat hodně vod, než konečně zakotvíte. Buďte otevření novým zážitkům a nenechte se odradit příliš brzy.

4. Nedíváte se kolem sebe

Někdy narazíte na pravou lásku u někoho, u koho byste to v životě nepředpokládali. Možná po vás už dlouho pokukuje kolega nebo váš kamarád, ale vy to jen slepě přehlížíte. Občas není na škodu otevřít oči a pořádně se kolem sebe rozhlédnout.

5. Nejste spokojeni sami se sebou

Nemůžete očekávat, že vás bude někdo zbožňovat a milovat, když nejste sami se sebou spokojeni. Ano, zdravá sebekritika je určitý stupeň lidské vyzrálosti, ale ani ta se nesmí přehánět. Pokud už protějšku zezačátku budete říkat své slabé stránky, nemůžete se divit, že nakonec uvidí jenom je. Soustřeďte se i na vaše pozitiva, druzí to určitě ocení.

6. Partnery odpuzujete

Je hrozné to slyšet, ale bohužel i to se může stát. Možná moc povídáte, jste až příliš urputní nebo je o vás známo, že skáčete ze vztahu do vztahu. Tato negativa u sebe často nevidíme, a proto je dobré se zeptat přátel na to, co byste u sebe mohli změnit. Někdy je důležitá tvrdá láska k tomu, abyste skutečně pochopili, kde je problém.

Sdílejte článek

Přečtěte si také