ODHALENO: 6 maličkostí, které mohou zlepšit váš vztah. Co vás ještě více sblíží?

Tyto drobností utuží váš vztah.

Nemusíte každý den kupovat drahé dárky ani chodit do luxusních restaurací, aby váš vztah neztratil jiskru. K pevnému a dlouhému partnerství někdy stačí úplné maličkosti. Podívejte se na šest dobrý a účinných rad, díky kterým posílíte vaše pouto.

1. Mějte každý svou přikrývku.

V každé romantické komedii sice můžete vidět, jak zamilovaný pár usíná v objetí pod jednou přikrývkou, ale realita je někde úplně jinde. Řekněme si to narovinu, spánek je důležitý a každonoční boj o přikrývku může vést ke zbytečným hádkám. Mějte proto každý svou deku a předejdete hašteření.

2. Oddělené koupelny.

Chápeme, že ne každý má na výběr, ale pokud ano, vybírejte společný byt či dům vždy jen s odděleným záchodem a koupelnou. Jednak si nebudete blokovat koupelnový a záchodový rozvrh a za druhé je soukromí důležité, a to i v dlouhodobém vztahu.

3. Sdílený kalendář.

Sdílený kalendář v telefonu je skvělý způsob, jak se udržet v obraze. Různé rozvrhy a odlišná pracovní doba mohou pořádně ztížit plánování akcí a randíček, a proto vám tahle vychytávka ušetří spoustu času a otázek. Navíc si do kalendáře můžete zapisovat všechna důležitá data, jako narozeniny, výročí nebo svátky, a tak už vám nic neunikne.

4. Chovejte se k partnerovi jako k nejlepšímu příteli.

S kým si užijete nejvíce legraci a jste vždy sami sebou? No, přece s nejlepšími přáteli. A pokud budete ke svému partnerovi přistupovat jako k nejbližším kamarádům, váš vztah tím jenom posílíte.

5. Buďte i sami.

I když svého partnera milujete nade vše, občasná samota je pro vztah důležitá stejně jako čas strávený spolu. Klidový čas totiž umožňuje dobít baterky a jen tak být sám se sebou a svými myšlenkami. Dopřejte si tedy oba nějaký ten čas od sebe a dělejte věci, které vás baví, ale ten druhý je zas tak moc nemusí.

6. Nepřestávejte randit.

Po letech, kdy jste spolu, můžete mít občas pocit, že období líbánek a vzrušení už nadobro pominulo. Pokud ale chcete udržet jiskru naživu, je důležité, abyste ji neustále rozdmýchávali. Zajděte si občas na dobrou večeři, do kina, na procházku nebo vymyslete něco šíleného, co jste ještě nikdy předtím nezkusili.

Sdílejte článek

Přečtěte si také