ODHALENO: 7 důležitých rituálů, které byste měli dělat každý večer před spaním. Co vám zlepší vztah?

Myslíte si, že společné chvíle před spaním nejsou ve vztahu důležité? Tak to jste na omylu.

Studie dokázaly, že většina lidí si vůbec neuvědomuje důležitost společně strávených chvil těsně před spaním. A teď nemáme na mysli sex, ale chvíle, kdy spolu pár jen tak leží v posteli. Mnoho lidí pak tyto chvíle věnuje čtení, surfování po internetu či jiným vlastním činnostem. Psychologové a jejich studie přitom dokázali, že společný čas strávený v posteli ještě více utuží váš vztah a vaše vzájemné pouto bude ještě větší. Které věci byste tedy dnes večer měli ihned začít dělat?

Vypněte si telefon – Vědci dokázali, že používání telefonů, tabletů či notebooků před spaním snižuje produkci oxytocinu, který je zodpovědný za vaše emoce a vzájemnou náklonnost. Vypněte tedy s příchodem do postele všechnu elektroniku a věnujte se své druhé polovičce!

Nepracujte v posteli – Jsou workoholici, kteří nejenže si berou svou práci domů, ale řeší ji ještě v posteli. Jenže kvůli tomu je člověk stále ve stresu a zbytečně vynervovaný. Zapomeňte na chvilku na starosti a věnujte se daleko příjemnějších chvílím s partnerem.

Choďte společně do postele – Mnoho párů žije hektickým životem a tráví čím dál méně společného času. Aspoň ve večerních hodinách byste to tedy měli změnit. Přestaňte spát každý v jinou dobu a choďte do postýlky společně. A ještě předtím si můžete dát i společnou sprchu či si spolu vyčistit zuby.

Veďte společné rozhovory – Konverzace a dialog je samozřejmě nutná vždy, i před spánkem. Zapomenete tak na všechny problémy a budete si užívat společné chvíle.

Dejte si masáž – Dopřejte si před spaním trochu té pravé relaxace a vzájemně se namasírujte. Dokážete díky tomu pořádně vypnout a jedná se navíc o dost intimní, a tak trochu vzrušující chvíli mezi partnery.

Vzájemné objetí – Tohle by snad měla být naprostá povinnost. Dáte tak své lásce jasně najevo, že je pro vás v životě to nejdůležitější. A pokud nejste moc na objímání, dejte partnerovi aspoň správně romantickou pusu na dobrou noc.

Vyříkat si problémy – Pozor, vyjasnění nerovná se hádka. Měli byste si vyříkat s partnerem nesrovnalosti či rozdílné pohledy na věc, abyste nešli spát s napjatou atmosférou ve vzduchu. Ale fakt bacha, ať to nepřeroste v hádku, což je to nejhorší, co se vám může před spaním stát.

Sdílejte článek

Přečtěte si také