Sex a vztahy

11. srpna 2020 12:24

brejsova.t@gmail.com

ODHALENO: 6 situací ve vztahu, kdy je lhaní POVOLENO. Kdy je lepší neříkat pravdu?

Lhát se nemá, to dá rozum, ale někdy jsou prostě chvíle, kdy je lež milosrdnější. Kdy je lepší zalhat?

Samozřejmě že vás nechceme navádět k tomu, abyste ve vztahu lhali, ale uznejte sami, že mlčení je někdy zlato. Pokud tím chceme chránit například partnerovy city, nikdo se zlobit nemůže. Podívejte na šest situací, kdy je lhaní tolerováno.

1. Když se vás partner ptá na choulostivé otázky.

Představte si, že se vás vaše přítelkyně/přítel zeptá: „Už jsi někdy miloval/a někoho víc než mě?“, „Myslíš si, že je hezčí než já?“, „Nejsem v tom tlustá?“ Pokud se ve vztahu nechcete hádat a víte, že by vyřčená pravda zabolela, je prostě jednodušší zalhat než se s někým složitě dohadovat.

2. Když se s někým rozcházíte a nechcete mu způsobit další bolest.

Být tím, kdo se rozchází, není nikdy snadné. Musíte sebrat odvahu a říct partnerovi důvody, proč vám to neklape. Nepotřebuje znát ale úplně všechno, zbytečně byste mu ublížili. Neříct úplnou pravdu vám pomůže zachovat respekt a důstojnost a možná se rozejít bez dramatu.

3. Když se chcete přestat hádat.

Hádky mohou způsobit velký stres a napětí. Zvažte své možnosti a zkuste přemýšlet, zda je to, za co bojujete, tak důležité. Pokud chcete mít klid dřív, řekněte partnerovi, že je vám to líto a že souhlasíte s jeho názorem. Hádka uzavřena. Někdy je lhaní vysvobozením.

4. Když vám dá partner hrozný dárek.

Máte narozeniny a už se nemůžete dočkat dárku, který pro vás váš milý má? Otevřete krabici a najednou vidíte naprostou příšernost, ale váš partner se na vás dívá s nadšením. Co teď? Zalžete. Řekněte, že se vám to líbí. Váš partner investoval čas, peníze a energii, byla by škoda, kdyby to skončilo vrácením daru.

5. Nechce se vám na rande.

Jste v novém vztahu, večer máte mít rande, ale měli jste těžký den v práci a už se těšíte domů k televizi, ale je vám trapné partnerovi přiznat, že jste líní? Vymyslete si důvěryhodný důvod ke zrušení. Někdy potřebujeme ve vztahu prostor a čas na odpočinek, a to je v pořádku.

6. Když se vám nelíbí jeho/její nové oblečení nebo účes.

Přijde celá/ý nadšená/ý od kadeřníka nebo s novým oblečením a vypadá příšerně? Řekněte, že vypadá perfektně. Pravda by v tuto chvíli opravdu hodně zabolela a byla by naprosto zbytečná.

Sdílejte článek
Štítky vztah lhaní oděv šťastný vztah randění

Přečtěte si také