Sex a vztahy

3. listopadu 2021 11:41

redakce Prima Lajk

ODHALENO: 6 tipů, jak se vymanit z nudné rutiny ve vztahu. Zlepšete váš partnerský život!

Rutina sice poskytuje pocit bezpečí, ale všeho moc škodí. Nenechte, aby monotónnost ovlivnila váš intimní a partnerský život.

Věci, které se vám na začátku vztahu zdály vzácné, se postupem času přehouply do rutiny a klidná voda už začíná být možná až moc nudná. Uvíznutí v začarovaném kole, kde vypadá každý den jako den předtím, může mít negativní dopad na vaši psychiku i na plápolající jiskru ve vztahu. S partnerem jste každý den, a i když je vám s ním dobře, něco vám chybí. Možná jste zcela nevědomky přestali dělat věci, které vám předtím přinášely radost. Podívejte se na několik tipů, díky kterým můžete váš vztah okořenit a vrátit se zpátky do sedla.

1. Nezanedbávejte přátele

Být ve spokojeném vztahu občas znamená, že zapomenete na okolní svět včetně přátel a rodiny. Chtít být s partnerem 24 hodin 7 dní v týdnu je dlouhodobě neudržitelné a existuje riziko, že si na sobě vytvoříte závislost. Odkládání schůzek s kamarády, rodinou nebo pracovní záležitosti jen na úkor vašeho partnera je nezdravé. Je důležité si to včas uvědomit, protože se všemi zálibami, které necháváte za sebou, ztrácíte i část sebe.

2. Komunikujte

To, že spolu trávíte každý den, ještě neznamená, že jste spolu doopravdy. Je dobré se občas zamyslet nad tím, co váš partner potřebuje a co vůbec chce. Možná se budete divit, ale mnohokrát má člověk úplně mylnou představu o tom, po čem ten druhý touží.

3. Překvapte se

Pocit nudy může být někdy zrádný a těžce rozpoznatelný. Často se převléká za podrážděnost a menší fyzickou přitažlivost. Zkuste do denní rutiny hodit vidle skrz romantické gesto, adrenalinový zážitek, dlouho plánovanou dovolenou nebo nějakou šílenost, kterou jste si už věky chtěli vyzkoušet. Byli jste spolu někdy třeba na karaoke nebo jste sjížděli divokou vodu? Vytvořte si nové zážitky, na které můžete vzpomínat a semknou vás ještě víc.

4. Najděte rovnováhu

Milovali jste tenis, ale vašeho partnera to nikdy nechytlo? To neznamená, že s tím musíte seknout i vy. Uvědomte si, že nemusíte dělat všechny aktivity společně. Je důležité najít ve vztahu rovnováhu, kdy budete trávit kvalitní čas jak společně, tak sami. Chvíle strávené odděleně vám pomohou i ve vztahu, kdy si budete vzájemně chybět, a večer u vína si budete mít o čem povídat.

5. Humor je všelék

Upustit páru s kamarády je velmi důležité, ale stejně tak by mělo být vaší prioritou udržet dobrou náladu ve vztahu. Herec Ryan Reynolds v jednom rozhovoru prozradil, že vzájemné škádlení a smích je známkou zdravého vztahu a my nemůžeme nic jiného než souhlasit. V přítomnosti partnera byste měli objevit své vnitřní dítě. Nebojte se skotačit a užívat si života. Smích vnese do vaší každodenní rutiny úplně nový vítr.

6. Zaměřte se na pozitivní věci

Často můžete být posedlí věcmi, které váš partner nedělá tak dobře, a je velmi těžké se takového pocitu zbavit. Problém je přitom možná jen v úhlu pohledu. Místo toho, abyste se rozčilovali nad tím, že po sobě partner neuklidil ponožky nebo zapomněl koupit jednu surovinu v obchodě, ho oceňte za to, že vám, jako každý den, udělal čerstvou kávu. Kritizovat umí každý, ale připomenout si, co vám v životě stojí opravdu za to, už je těžší.

Sdílejte článek

Přečtěte si také