ODHALENO: 5 vztahových mýtů, které byste měli vyhnat z hlavy. Jaké jsou ty nejčastější?

Podívejte se na mylné vztahové stereotypy, které byste měli okamžitě vypudit z hlavy.

Žádný vztah není dokonalý a každý má svá pravidla. Neexistuje žádná šablona, která by platila na všechna šťastná manželství. A ačkoli by bylo krásné mít lásku jako z romantického hollywoodského filmu, pravda je někdy bohužel, nebo bohudík, úplně jinde. Podívejte se na nejčastější chybné vztahové mýty.

1. Každý vztah je ze začátku vášnivý

Ne všechny vztahy začínají bezmeznou zamilovaností. Kromě vášně a jiskry je důležitý hlavně pocit bezpečí, jistoty a chemie. Pro silný vztah je nejpodstatnější, když se spolu dokážete upřímně zasmát a navzájem si důvěřovat.

2. Partneři by měli mít stejné zájmy

Každý člověk je jiný a má své vlastní zájmy a koníčky. Nemyslete si, že pokud milujete operu a váš partner například skateboarding, nebudete si mít o čem povídat. Naopak, můžete vyzkoušet nové věci, ale nevěste hlavu, pokud vás to nebude bavit. Klapat vám to může i tak.

3. Šťastné páry se nikdy nehádají

Kdo kdy řekl tuhle hloupost, měl by si nafackovat. Hádají se všichni partneři. Je to známka toho, že jim na vztahu záleží a chtějí za něj bojovat. Zdravá komunikace někdy vyústí v hádku a občasný křik, to ale neznamená, že je ve vztahu méně lásky. A nezapomeňte taky na to, že po hádce bývá sladké usmiřování, a to za pár hádek stojí.

4. Musíte zbožňovat partnerovu rodinu

Nemůžete od partnera čekat, že bude milovat všechny vaše tetičky, strýčky a babičky. Také nemusíte zákonitě milovat celou jeho rodinu, ale je důležité zůstat slušný a vychovaný. Čas od času budete muset navzájem potlačit své ego, ale to je holt život dospělých.

5. Partneři by měli být pořád spolu

No… pokud si myslíte, že by spolu partneři měli trávit veškerý volný čas, je to jeden z vašich největších životních omylů. Jednou za čas prostě potřebuje člověk chvíli pro sebe. Ve zdravém vztahu byste naopak měli dodržovat jistý osobní prostor bez výčitek. Prospěje to oběma, věřte nám.


Přečtěte si také