Sex a vztahy

2. března 2021 13:42

brejsova.t@gmail.com

ODHALENO: 6 věcí, které je třeba probrat, než se vezmete. Na co nesmíte zapomenout?

Uvažujete o svatbě? Ještě, než si řeknete své ANO, je několik důležitých věcí, na které se musíte zeptat partnera, než bude pozdě.

Nedostatek porozumění a komunikace jsou dva nejčastější důvody, proč se lidé rozvádějí. Ještě předtím, než vstoupí partneři do manželství, je nezbytně nutné si vzájemně položit pár otázek a vyložit takzvaně „karty na stůl“. Na co byste se měli svého milého zeptat, než bude pozdě?

1. Budete mít společné finance? – Ačkoli to není moc romantické, je to nutné. Ještě než se vydáte ruku v ruce společným životem, měli byste si udělat jasno v tom, jak budete řešit situace ohledně financí. Budete mít společný účet? Není jeden z vás zadlužen? Co společné spoření na důchod? A tyto otázky byste měli znát odpověď.

2. Plánujete mít děti? – Ne každý, kdo se chce oženit, chce mít také děti. Hovořte o společné budoucnosti, ale hlavně nenuťte partnera do ničeho, co mu může být nepříjemné. Je důležité, abyste měli oba dva v těchto zásadních věcech jasno a byli na stejné vlně.

3. Jak to bude s domácností? – Je zvykem, že spolu partneři před svatbou nějaký čas žijí. V té chvíli si můžete udělat jasnou představu o tom, jak se partner staví k domácím pracím a kde jsou jeho limity. Nastavte si předem rozdělení prací a zkuste jej společně dodržovat.

4. Co považujete za nevěru? – Možná se budete divit, ale každý má hranice nevěry jinde. Pro někoho je nevěra čistě jen fyzická, pro jiného je podvádění i nevinné setkání s bývalým partnerem. Promluvte si proto o těchto věcech předem, ať v tom máte jasno a vyhnete se tak zbytečným hádkám.

5. Rodinná anamnéza – Vědět o všech psychických či fyzických zdravotních komplikacích v rodině je nezbytně důležité, zejména když si oba přejete děti. Alespoň se tak na zdravotní potíže, nemoci či anomálie můžete připravit dopředu.

6. Kde chcete bydlet? – Toužíte po baráčku na klidném místě, nebo milujete ruch velkoměsta? Ujistěte se, že vidíte společné bydlení s partnerem stejně.


Přečtěte si také