Sex a vztahy

28. ledna 2021 11:55

brejsova.t@gmail.com

ODHALENO: 6 efektivních způsobů, jak zvládnout hádku s partnerem. Tohle musíte zkusit!

Výměna názorů je v jakémkoli vztahu, zejména v partnerském, občas nevyhnutelná. Nikde není nebe bez mráčků a občasná hádka může pročistit vzduch. Je ale nesmírně důležité vědět, kdy přestat.

V každém článku o vztazích se dočtete, že klíčem ke zdravému partnerskému vztahu je správná komunikace. Není se čemu divit, skrývat své pocity a nesvěřovat se může vést k pořádnému průšvihu, například k velké hádce. Máme pro vás však několik účinných metod, jak zvládnout hádku bez větších škod.

1. Neopakujte se

Ačkoli se říká „opakování je matka moudrosti“, v hádce to určitě neplatí. Neustálým opakováním jedné věty riskujete, že vás partner přestane poslouchat, nebo v horším případě ho ještě více rozdráždíte.

2. Nikdy nezačínejte výčitkami

Pokud na partnera začnete chrlit výčitky hned v první větě, může být oheň na střeše. Zkuste volit slova šikovněji a raději řekněte, co byste si přáli změnit a jak by se to mohlo udělat.

3. Utřiďte si své myšlenky

Každému se občas stane, že se kvůli špatné náladě pohádá se svým partnerem. Zkuste se proto nejdřív zamyslet nad tím, jaký je skutečný důvod vaší zloby – možná dojdete k názoru, že je v tom váš partner úplně nevinně a jen dělá hromosvod.

4. Nedělejte unáhlené závěry

Člověk má tendenci dělat unáhlené závěry, a to nejen ve vztahu, ale i v každodenních situacích. Pokuste se proto vyvarovat větám, které nemyslíte vážně. Fráze typu: „Tak se rozejdeme!“ nebo „Odstěhuji se od tebe pryč“ jsou naprosto nepřípustné, pokud je nemyslíte vážně.

5. Nechovejte se arogantně

Nikdo neví všechno a rozhodně ne nejlépe. Arogantní chování může vést k opravdu velkému konfliktu, a dokonce ke zničení vašeho vztahu. Místo toho, abyste vychrlili na partnera myšlenky à la „všude jsem byl a všechno znám“, buďte otevřenější k názorům vašeho milého a poslechněte si ho.

6. Nedělejte přednášky

Pokud se budete chovat k vašemu partnerovi jako k podřízenému, bude se cítit méněcenně a přestane se snažit. Místo toho, abyste dělali přednášky o tom, co všechno je špatně, zkuste se zaměřit na to, co by šlo zlepšit. Poslouchejte svého partnera s otevřenou myslí a vnímejte, co vám chce říct.


Přečtěte si také