Sex a vztahy

10. května 2021 20:41

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: 6 věcí, které se stanou s vaším vztahem, když oba odložíte mobily! Jaké to má výhody?

I když je to smutné, tak průměrný člověk kontroluje svůj mobilní telefon+ až 47krát za den. To má velmi špatný vliv na kvalitu vztahů takového človka.

Partnerské vztahy byly vždy oříškem, zvláště pak jejich udržení a práce na nich může být náročná. Bohužel tomu moc nepřispívá fakt, že až 85 procent lidí uchopí svůj mobil i přesto, že jsou zrovna se svými přáteli nebo s rodinou. A to může velmi negativně ovlivnit vztahy a vytvořit emocionální dusno mezi páry. Omezení používání mobilního telefonu proto může výrazně pomoci – nejlepší je domluvit se tak, že pokud už se elektronika používá, tak to platí pro oba společně. To znamená, že buď jsou na mobilu oba dva, anebo se na televizi dívají oba. Tak nedojde k situaci, kdy by jeden vyžadoval pozornost a ten druhý zrovna byl třeba na tabletu.

Důležité je také vytvořit si nějaké společné momenty, kdy se elektronika odloží úplně. Může pro to sloužit třeba páteční večer, kdy se zavede pravidlo, že během například společné večeře nebo dalších zábavných činností mobily odloží. Další možností je třeba na nějakou dobu omezený zákaz, kdy se musí jeden věnovat druhému. Třeba na týden. V takovém případě lze elektroniku odložit do nějaké jiné místnosti, třeba do šuplíku do jiné části bytu, či domu. Je pak méně lákavé v takovém případě pro mobil chodit. Další vychytávkou je v tomto případě použít budík místo mobilního telefonu, abyste neměli nutkání zákaz porušovat.

Sdílejte článek

Přečtěte si také