Sex a vztahy

23. října 2020 11:52

brejsova.t@gmail.com

ODHALENO: 7 rad o vztazích, které jsme se naučili ze seriálu Přátelé. Toto jsou opravdu cenné lekce do života!

Na světě existuje jen malá hrstka lidí, která by si nezamilovala populární sitcom z 90. let Přátelé. Kromě skvělých hlášek a vtipných scén si mohou diváci odnést ze seriálu i cenné rady, které mohou aplikovat do partnerského vztahu.

Každý fanoušek Přátel si mohl ze seriálu něco odnést – ať už jde o pevné přátelství mezi kamarády, organizační schopnosti Moniky, neumírající pozitivitu Phoebe, nebo věčnou víru v pravou lásku. Seriál je plný epických scén pro pobavení, ale také je plný cenných lekcí, na které by se nemělo zapomenout. Pozor, článek může obsahovat spoilery!

1. Začít chodit se svým kamarádem není vůbec špatný nápad.

Pokud jste se mohli něco naučit ze vztahu Chandlera a Moniky, tak je to to, že být zpočátku dlouholetými přáteli je skvělým základem pro šťastný a stabilní vztah. Dopředu věděli, jaké jsou jejich nedostatky i nejlepší vlastnosti a dokázali s nimi pracovat. Můžete si z nich vzít příklad a nebát se jít do vztahu se svým kamarádem. Možná to totiž bude vaše nejlepší rozhodnutí.

2. Žárlivost a nedostatek komunikace může být smrtící kombinací.

Z prvního rozchodu Rosse a Rachel se můžeme opravdu ponaučit, protože sloužil jako odstrašující příklad pro všechny páry. Rossova šílená žárlivost a nedostatek komunikace a pochopení od Rachel byla toxickou kombinací, která nemohla skončit jinak než rozchodem.

3. Ujistěte se, že máte oba stejná očekávání od vztahu.

Když se dala Monika dohromady s Richardem, všichni jsme jim drželi palce. Ačkoli byl Richard o 21 let starší než ona, nezdálo se to být překážkou až do doby, kdy Monika zatoužila po založení vlastní rodiny. Toto přání jí však Richard nedokázal a nechtěl splnit, neboť už byl sám otcem a dokonce dědečkem a na roli novopečeného otce už se necítil. I když se milovali, měli na budoucnost odlišné názory, což vedlo k rozchodu.

4. Ve vztahu je důležité občas zabojovat.

Podobný příběh, jako měla Monica a Richard, potkal i Phoebe a Mikea, který se nikdy nechtěl znovu oženit. Navzdory rozdílným názorům na manželství se však Mike rozhodl o Phoebe bojovat a získat ji zpět. Ačkoli na své milostné cestě narazili na spoustu komplikací, tak dokázali, že když někoho milujete, dají se překonat i ty největší překážky.

5. Stanovení ultimát může zničit vztah.

Vztah Rosse a Emily měl velmi rychlý začátek. Oba byli zamilovaní a nadšení jeden z druhého, a tak Ross neztrácel čas a požádal Emily o ruku. Při jejich svatbě si však Ross popletl jména a místo Emily řekl Rachel. Navzdory tomu se to oba snažili překonat a Emily souhlasila přestěhovat se za manželem do New Yorku pod podmínkou, že už se s Rachel nikdy neuvidí. Je samozřejmě pochopitelné, proč byla Emily rozzlobená, ale stanovením ultimát místo rozumných hranic vedlo nakonec k zániku jejich manželství.

6. Ukončit vztah i za cenu zrušení svatby se někdy vyplatí.

Mít odvahu a začít život od nuly není snadné. Když Rachel nechala Barryho u oltáře, bylo to asi jedno z nejtěžších rozhodnutí v jejím životě. V jednu chvíli se totiž vzdala zářné a pohodlné budoucnosti i peněz od svých rodičů, naopak ale získala svobodu, nezávislost a šanci na lásku. Samozřejmě neříkáme, ať někoho opustíte u oltáře, ale někdy je drastická změna jediným způsobem na lepší život. Příběh Rachel vás může naučit, že ukončit toxický vztah bez ohledu na to, jak dlouho spolu chodíte, může být to nejlepší, co pro sebe můžete udělat.

7. Neztrácejte naději.

Ross a Rachel prošli během deseti let trnitou a nelehkou cestou – několikrát se rozešli, a dokonce spolu měli dítě. Ačkoli během té doby vystřídali oba jiné partnery, jejich vzájemné city nikdy nezmizely. Naštěstí si na poslední chvíli uvědomili, co pro sebe znamenají, odpustili si všechny křivdy a mohli spolu být už navždy.


Přečtěte si také