Virály

16. července 2020 12:04

redakce Prima Lajk

ODHALENO: 20 faktů o seriálu Přátelé, které neví ani skutečný fanoušek! Nebo jste to snad tušili?

Kdo by neznal americký sitcom o skupině přátel žijících v New Yorku. Všech deset řad seriálu Přátelé o osudech skupiny šesti kamarádů se staly doslova kultem a obletěly celý svět. Všichni jsme měli nějakého favorite, ať už pořádku milnou Monicu, bláznivku Phoebe, smolaře Rosse, vtipálka Chandlera, neustále hladového a přitroublého Joyeho či Rachel, která udávala módní trendy. Považujete se za pravého fanouška Přátel? Věděli jste ale, která z postav měla být p

1. Přátelé patří mezi TOP 5 nejsledovanějších seriálů na světě. Vůbec nejvíc nejsledovanější epizodou se stala závěrečná dvoj-epizoda s původním názvem The Last One odvysílána 6. května 2004 s počtem 52,46 milionů diváků.

2. Ačkoli byl představitel Gunthera (James Michael Tyler) původní profesí barista, kávu v seriálu nikdy nepřipravoval. Stroje nebyly během natáčení kvůli přílišnému hluku ani zapojeny, a káva se tak musela připravovat v zákulisí.

3. Během natáčení platilo nepsané pravidlo, že si na ikonickou oranžovou pohovku v kavárně Central Perk nesměl sednou nikdo jiný než postavy šesti přátel.

4. Vlasy herce Matta LeBlanca, představitele Joeyho, mají od přírody šedivou barvu, a tak si je musel během celé doby natáčení seriálu barvit na černo.

5. Matthew Perry (Chandler) se v 18. epizodě 7. série objevil pouze v jedné scéně. Důvodem byl fakt, že byl v protidrogové léčebně, odkud ho propustili jen na chvíli.

6. Ačkoli se má seriál odehrávat v New Yorku, nikdy se tam nenatáčel.

7. Role Phoebe byla zprvu nabídnuta americké moderátorce Ellen DeGeneres, ta ale hraní v seriálu odmítla.

8. Tvůrci pořadu chtěli původně jako úvodní znělku použít píseň Shiny Happy People od skupiny R.E.M., nakonec se však rozhodli pro I'll Be There for You od The Rembrandts.

9. Každý z představitelů přátel dostal nabídku natočit vlastní seriál pojmenovaný po své postavě. Všichni, až na Matta LeBlanca ale odmítli, protože se báli o svou reputaci.

10. Pro Jennifer (Rachel) a Matta (Joey) bylo tak těžké rozloučit se s natáčením, že po poslední natáčecí party seděli na střeše, kouřili cigarety a pili víno do 5 hodin do rána.

11. V 16. díle 2. série mají Joey a Chandler doma na ledničce krabici od českého piva Pilsner Urquell. České pivo pak Joey pije například na začátku 5. epizody 3. série.

12. Bruce Willis se objevil v několika epizodách bez nároku na honorář po prohrané sázce s Matthewem Perrym.

13. Lisa Kudrow není tak volnomyšlenkářská jako její postava v seriálu. Své panenství ztratila až při svatební noci ve věku 32.

14. Spoluautoři David Crane a Martha Kauffman absolvovali přes 1000 konkurzů na každou roli. První roli dostal David Schwimmer, který ani neprošel konkurzem –nadchnul producenty svou rolí podivínského děcka v seriálu Báječná léta v roce 1989.

15. Nikdo z hlavních představitelů přátel nebral nikdy víc peněz než ostatní. Všichni začínali s 22,5 tisíci za epizodu a končili s 1 milionem dolarů za epizodu. Herci si mezi sebou dali ústní dohodu, že o peníze budou vždy žádat společně.

16. Courtney Cox měla hrát původně roli Rachel, po přečtení scénáře si ale vybrala postavu Monicy.

17. Socha psa, která v seriálu patří Joyemu ve skutečnosti patří herečce Jennifer Aniston, která ji dostala jako dárek a poskytla ji do seriálu.

18. Lístky na natáčení sitcomu byly zdarma, jejich sehnání však stálo mnoho úsilí. Minimální věk pro účast byl 18 let. Natáčecím dnem byl pátek, kdy se kamery zapnuly kolem 14:30 a končilo se ve večerních hodinách. Sedadla nebyla při natáčení nikdy prázdná, pokud některý z diváků odešel, okamžitě byl nahrazen jiným, čekajícím do té doby venku ve frontě.

19. Hlavní herečky seriálu spolu každý den obědvaly, přestože spolu byly skoro denně deset let při natáčení.

20. Původně se měl seriál točit kolem čtyř postav - Phoebe a Chandler měli být v pozadí. Navíc Chandler měl hrát homosexuála, což si producenti rozmysleli poté, co do role Chandlera obsadili Matthew Perryho. Postavě ponechali všal mnoho homosexuálních znaků.

Sdílejte článek

Přečtěte si také