Sex a vztahy

12. listopadu 2019 13:28

sarka.turcekova@gmail.com

ODHALENO: 7 typu lidí na seznamkách, s kterými je nemožné mít vztah. Komu se radši vyhněte?

Chcete se s někým zajímavým seznámit? No, známe typy lidí, s kterými vztah nikdy stejně nevytvoříte, ani kdybyste se sebevíc snažili.

1. Kecálek. Tenhle člověk se prostě nespokojí s jedním člověkem. Takže na seznamkách vypisuje hromadě lidí. Bude vám vyprávět, že jste pro něj ti jediní a že má o vás skutečný zájem. Ovšem pravda je taková, že si neumí vybrat a soustředit se jen na jednoho potenciálního partnera. Pro kecálka jste jako jehla v oceánu, prostě nedůležití.

2. Tajnůstkář. Je nesdílný a schovává si svoje zranění u sebe. Jenom tak vám neukáze, jaký doopravdy je a jaké špatné zkušenosti má. Ale přijdete na to v průběhu vztahu. Jenomže tím, že není příliš sdílný, nebudete nic tušit. Nemá smysl přetvařovat se a být někým jiným. Ovšem, tajnůstkář všechno jenom prodlužuje, protože neumí být sám sebou.

3. Duch. Proč právě duch? Objeví se, zapůsobí na vás nějakým, třeba i pozitivním, způsobem, ale potom zase zmizí a už se neozve. Nejčastější typ na seznamkách. Neumí řešit problémy, které nastanou, či přiznat svou chybu. Neustále utíká ze vztahů, kdykoliv nastane jen nepatrný problém. Neinvestujte do něj svůj čas, protože je často natolik neschopný, že se nezvládne dohodnout ani na termínu schůzky, natož na něčem stěžejním.

4. Zadnovrátkař. Člověk, který je většinou zadaný, ať nešťastně, nebo o jeho záletech partner jen neví. Jenže se bojí se s ním rozejít a skočit rovnou do samoty, takže by raději vyměnil současného partnera za toho nového. Tím pádem způsobí hodně bolesti. A to jak vám, kdy vám bude tvrdit, jak se snaží rozejít, tak jeho současnému partnerovi, kterého svými románky trápí. Vy máte úlohu čekatele a hračky. O kterou navíc může přestat mít tento člověk zájem, protože seznamky jsou přece plné.

5. Prasátko. Tenhle člověk je jako mor. Bude vám neustále snižovat sebevědomí a říkat vám, že nejste dost dobří. Takhle pomocí urážek, lží a potupení sníží vaši hodnotu, nebo se o to bude snažit. Když mu budete dokazovat, že takoví nejste, dáte mu tím najevo, že vám záleží na jeho hodnocení. Prasátka se tzv. piggingu dopouští hlavně na lidech, kteří pro ně jsou atraktivní, ale chtějí je dostat pod kontrolu, do podřízené pozice. Bohužel, na některé lidi to funguje, takže to zkouší stále znova.

6. Zombík. Tohle jsou lidi, pro které jste dobří jenom z nouze. Možná se s vámi už předtím bavili, ale pak neměli zájem. Nebo jste se dokonce pohádali, či mezi vámi panoval nesoulad ve vztahu. Ale proč se vám tenhle člověk najednou ozval? Je to v podstatě něco jako, že pro něj nikdo jiný už nezbyl. Asi jako když se chlap vyspí s bývalkou, protože není schopný zatím najít novou náhradu. Neměli byste mu dát šanci, važte si svého času. A hlavně najděte někoho, kdo si bude vážit vás.

7. Sběrač trofejí. Jednoduše člověk, který toho chce nalovit co nejvíc. Po sobě zanechají jen potopu. Víceméně přijdou do vašeho života, aby u vás probudily hluboké city. Ale přitom hned jak se jim to povede, z vašeho života zase rychle utečou, ještě před tím vám ale samozřejmě zlomí srdce. Honí se za chvilkovým štěstím a často soudí člověka jenom podle jeho vzhledu. Nikdy však nepoznají opravdový přínos vztahu, jako je vzájemná podpora a sdílení pocitů.


Přečtěte si také